60 tys. zł na zabytki

0
W ostatnich latach dofinansowano m.in. remont wieży zabytkowego kościoła w Wiśle Małej, fot. powiat pszczyński

Sumę 60 tys. zł przeznaczy powiat pszczyński na prace konserwatorskie i roboty budowlane związane z zabytkami ziemi pszczyńskiej. Wnioski o dotacje można składać do 30 kwietnia.

Samorządy mają możliwość dofinansowywania prac w obiektach zabytkowych.

– Na terenie powiatu pszczyńskiego znajduje się wiele cennych zabytków. To prawdziwe perły architektury. Prace konserwatorskie i restauratorskie są kosztowne, dlatego każdego roku wspieramy starania osób dbających o dziedzictwo ziemi pszczyńskiej – mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

15 kwietnia Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłosił nabór wniosków na realizację prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru, znajdujących się na terenie powiatu pszczyńskiego. Wsparcie zostanie przyznane w formie dotacji.

– Ważne jednak, by złożyć wymagane dokumenty do 30 kwietnia. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej powiatu pszczyńskiego – podaje biuro prasowe starostwa.

W ubiegłych latach wsparcie otrzymały m.in. parafia w Łące na remont elewacji drewnianego kościoła i parafia w Pielgrzymowicach na odrestaurowanie stacji Drogi Krzyżowej. Powiat pszczyński przekazał również dofinansowanie na prace remontowe wieży kościoła w Wiśle Małej czy prace konserwatorskie w Skansenie „Zagroda Wsi Pszczyńskiej”.

W ubiegłym roku powiat pszczyński dofinansował odnowienie drewnianej elewacji kościoła św. Mikołaja w Łące, fot. powiat pszczyńsko/M. Dąbrowska

(r), źródło: powiat pszczyński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here