61-latka wjechała skuterem w barierki. Interweniowało pogotowie lotnicze

0
Fot. policja

61-latka wjechała skuterem w barierki. Do zdarzenia doszło wczoraj (25.08) w Łaziskach Górnych. Jak wynika z relacji świadków, kobieta utraciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w krawężnik oraz bariery ochronne oddzielające jezdnię od chodnika. Poszkodowana została zabrana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Informację o wypadku dyżurny policji otrzymał o godzinie 10.20. Do zdarzenia doszło na ulicy św. Barbary, tuż przy kopalni w Łaziskach Górnych. Kierująca skuterem poruszała się w kierunku Wyr. Jak podały policjantom kobiety będące świadkami zdarzenia, 61-letnia łaziszczanka nagle utraciła panowanie nad skuterem i z niewiadomych przyczyn, uderzając w przydrożne barierki, przewróciła się na chodnik.

Na miejscu natychmiast pojawiły się służby ratunkowe, w tym policjanci mikołowskiej drogówki. Kobieta była przytomna. Okazało się jednak, że doznała poważnych złamań (obu nóg oraz obojczyka). Helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował ranną do katowickiego szpitala.

Kierująca skuterem była trzeźwa. Jak wynika z ustaleń będących na miejscu policjantów, do zdarzenia nie przyczyniły się inne osoby.

Policja po raz kolejny apeluje do kierowców o uwagę i skupienie w trakcie jazdy. – Niedzielny przypadek 61-latki wskazuje, iż prowadząc pojazd mechaniczny, nawet w sprzyjających kierowcom warunkach pogodowych i małym natężeniu ruchu, można stać się uczestnikiem wypadków i kolizji, w tym przypadku o tak dolegliwych dla zdrowia skutkach – informuje rzecznik policji.

(t), źródło: KPP Mikołów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here