75-letnia kobieta straciła 25 tys. zł

0
Poszukiwany mężczyzna; fot. KMP Tychy

Tyscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa „na wnuczka” i „na policjanta”. 75-letnia kobieta straciła 25 tys. zł. Osoby, które wiedzą coś na temat zdarzenia lub rozpoznają osobę ze zdjęć, proszone są o kontakt z Komendą Miejską w Tychach.

30 stycznia dyżurny tyskiej komendy otrzymał zgłoszenie o oszustwie 75-letniej kobiety. Sprawczyni, podając się za córkę seniorki powiedziała, że spowodowała śmiertelny wypadek i aby nie trafić do więzienia potrzebuje dużej gotówki. Następnie słuchawkę przejął rzekomy policjant, który poinstruował 75-latkę co ma mówić i co ma robić. Kobieta miała powiedzieć mężowi, aby o konkretnej godzinie stawił się do komendy, gdzie zostanie przesłuchany oraz że zjawi się u niej osoba, której należy przekazać pieniądze.

Niestety kobieta bezgranicznie uwierzyła w słowa osób po drugiej stronie słuchawki i tym sposobem straciła 25 tys. zł. W momencie, gdy mąż seniorki poszedł do komendy pewny, że prawdziwi policjanci zajmują się sprawą wypadku jego córki, wówczas kobieta, która była sama w mieszkaniu przekazała gotówkę kurierowi.

Tego samego dnia w Tychach doszło także do usiłowania kolejnego oszustwa. Nieznany sprawca również podawał się za członka rodziny próbując wyłudzić 50 tys. zł.

Poszukiwany mężczyzna; fot. KMP Tychy

Komenda Miejska Policji w Tychach prowadzi postępowanie w sprawie w sprawie oszustwa, którego ofiarą padła 75-latka. Uzyskano wizerunek mężczyzny, który może posiadać istotne informacje w tej sprawie.

Rysopis: mężczyzna w wieku około 20-30 lat, szczupłej budowy ciała, ubrany w czarną kurtkę z kapturem na głowie, spodnie długie koloru czarnego, na lewej ręce zegarek tarczowy, półbuty koloru brązowego.

Osoby, które wiedzą coś na temat oszustwa lub rozpoznają osobę ze zdjęć, proszone są o kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tychach – al. Bielska 46, pod numerem telefonu 32 325 62 30 lub telefonem alarmowym 112.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here