75. Tour de Pologne – emocje dla kibiców, utrudnienia dla kierowców

0
Tour de Pologne rok temu przejechał przez Bieruń; fot. Lech Gawin

W dniach od 5-8 sierpnia br. na terenie województwa śląskiego odbywają się cztery etapy wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Dziś (6 sierpnia) peleton przejeżdżał przez powiat mikołowski, a w środę 7 sierpnia przemknie przez powiat bieruńsko-lędziński. To gratka dla kibiców, ale i czasowe utrudnienia w ruchu.

Dziś trzeci etap narodowego wyścigu, którego start odbył się ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie, przebiegł przez Rudę Śląską – Mikołów – Ornontowice – Orzesze – Bełk – Palowice – Szczejkowice – Żory – Jastrzębie-Zdrój – Mszanę – Połomię – Świerklany – Jankowice – Rybnik – Książenice – Knurów – Gierałtowice – Przyszowice i Zabrze (meta).

Kolarze przejechali w Mikołowie ulicami sołectw Paniowy i Bujaków: Oświęcimską, Przelotową, Korfantego i Spyry. W Ornontowicach ulicą Bujakowską, a w Orzeszu ulicami: Gliwicką i Rybnicką.

Jutro, we wtorek 7 sierpnia br. Tour de Pologne przejedzie przez powiat bieruńsko-lędziński. IV etap wyścigu: Jaworzno – Szczyrk zaplanowano m.in. przez teren Imielina i Chełmu Śląskiego. Utrudnienia w ruchu wystąpią na drogach wojewódzkich DW 934 (ulice Imielińska i Chełmska) i DW 780 (ulica Górnośląska) oraz na drodze powiatowej w Chełmie Śląskim (ulica Śląska). Trasa ta na czas przejazdu peletonu zostanie całkowicie wyłączona z ruchu.

Wjazd na teren Imielina od strony Mysłowic organizator przewiduje na godz. 12.30. Planowany całkowity czas zamknięcia tej trasy zawiera się w godzinach od 11.30 do 13.00. Do czasu przejazdu peletonu, w miarę możliwości na DW 934 oraz DW 780 dopuszczalny będzie ruch poprzeczny, co oznacza, że ulice Imielińską, Chełmską i Górnośląską będzie można „przeciąć”, jednak w żadnym wypadku nie będzie dopuszczalne poruszanie się w jej ciągu. Policja apeluje do kierowców, aby wyjazdy planować przed, bądź po planowanym czasie zamknięcia dróg.

(JJ)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here