829 pracowników Pniówka zarażonych koronawirusem

0
KWK Pniówek w Pawłowicach; fot. Renata Botor

Jastrzębska Spółka Węglowa w dzisiejszym (19.05) komunikacie podała, że w jej kopalniach potwierdzono 851 przypadków zarażenia koronawirusem. W samym Pniówku (Pawłowice) to 829 osób.

W kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej potwierdzono 851 przypadków zarażenia koronawirusem. W samym Pniówku jest to 829 osób (we wczorajszym komunikacie były to 523 osoby, czyli nastąpił wzrost o 306), 16 osób w Ruchu Zofiówka, cztery w kopalni Jastrzębie-Bzie, jedna osoba w kopalni Budryk w Ornontowicach i jedna w Ruchu Borynia. Na kwarantannie przebywa 370 osób.

Jak podaje JSW, ogniskiem zarażeń jest kopalnia Pniówek w Pawłowicach. Dochodzenie do pełnych zdolności wydobywczych w kopalni Pniówek (sprzed 10 maja) będzie następowało stopniowo, w miarę powrotu do pracy zdrowych pracowników, po dwukrotnych badaniach na obecność Sars-CoV-2.

„Kopalnie JSW, w tym kopalnia Pniówek, na bieżąco realizują zamówienia kontrahentów. Terminowość, jakość i wielkość dostaw do odbiorców są na najwyższym poziomie” – zapewnia JSW.

(t), źródło: JSW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here