„Adrenalina” otwarta

0
Wspinaczka w "Adrenalinie"; fot. Lech Gawin

Obiekt, który kiedyś był ruiną, stał się jedną z wizytówek miasta. Mowa tu o byłej sali gimnastycznej na Osiedlu Homera – pozostałości po jednostce wojskowej. Teraz to Centrum Sportowe Homera „Adrenalina” dedykowane wspinaczce i sportom walki. „Adrenalinę” oficjalnie otwarto dziś (25 czerwca).

Otwarcie Centrum Sportowego opóźniło się ze względu na pandemię koronawirusa o kilka miesięcy. Uroczystość była kameralna. Poświęcenia obiektu w obecności władz miasta, powiatu, sąsiednich gmin i zaproszonych gości dokonał ks. Michał Anderko, proboszcz parafii pw. św. Bartłomieja.

Po otwarciu obiekt mogli zwiedzić mieszkańcy. W budynku zbudowano drugą pod względem wysokości ściankę wspinaczkową w Polsce (wieża wspinaczkowa ma wysokość 16,5 metra), po tej znajdującej się w Kościanie.  Znajduje się tu cała potrzebna infrastruktura łącznie ze ścianką o małym stopniu trudności bez asekuracji oraz ścianka do rozgrzewki tzw. bulderownia. O bezpieczeństwo korzystających ze ścianek będzie dbało 6 instruktorów.

W kompleksie znajduje się ponadto Świetlica Wsparcia Dziennego o Charakterze Opiekuńczym. Ta placówka również przeszła gruntowny remont i otrzymała nowe wyposażenie wraz z aneksem kuchennym.

Inwestycja opiewa na kwotę ponad 5 milionów złotych, z czego prawie 3,8 miliona złotych to dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here