Afryka – zobacz, które kraje warto odwiedzić w 2020 roku!

0

Afryka to bez wątpienia jeden z najbardziej fascynujących celów wycieczek. Odwiedzenie tego tajemniczego, a zarazem wyjątkowo zróżnicowanego kontynentu jest marzeniem turystów z całego świata. Dzikie piękno Afryki jak magnes przyciąga podróżników spragnionych obcowania z przyrodą nietkniętą ręką człowieka. Maroko, Egipt i Tunezja są jednymi z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych. Od pewnego czasu Polacy chcą poznawać także dalsze części kontynentu. Rosnącym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza wycieczki na wschód i południe Afryki. Marzą ci się prawdziwie egzotyczne wakacje i kontakt z niespotykaną nigdzie indziej przyrodą? Chciałbyś doświadczyć wyjątkowego bogactwa flory i fauny? Przedstawiamy cztery najbardziej niezwykłe kierunki podróży do serca Afryki.

Zimbabwe

Zimbabwe to kraj położony w południowej części kontynentu afrykańskiego. Choć nie ma dostępu do morza (najbliżej położony akwen to Morze Indyjskie, leżące w odległości 180 km), stanowi niezwykle ciekawy cel podróżniczy z powodu obfitości parków narodowych i rezerwatów dzikiej przyrody. Zimbabwe graniczy z czterema krajami: Botswaną, Mozambikiem, Zambią i Południową Afryką. Większość terytorium to obszar wyżynny. Zarówno niziny, jak i góry zajmują jedynie niewielką część kraju. Na południu Zimbabwe panuje klimat zwrotnikowy, zaś na północy równikowy. W związku z tym, że państwo leży w zasięgu dwóch stref klimatycznych, zobaczymy tu zarówno typową roślinność sawannową, jak i lasy tropikalne. Świat fauny jest tu bardzo bogaty. Tereny Zimbabwe zamieszkują dziko żyjące słonie, żyrafy, gepardy, antylopy, hipopotamy, krokodyle, lwy i hieny. Jednak tym, co robi tu największe wrażeniem, są ptaki. W czasie pobytu w Zimbabwe możemy podziwiać różnokolorowe papugi, strusie i pelikany. Przy odrobinie szczęścia będziemy mogli zobaczyć też ogromne stada flamingów. Najlepszy okres na podróż do Zimbabwe przypada od kwietnia do października.
Kliknij i dowiedz się więcej → https://planetescape.pl/kraj/zimbabwe/

Botswana

Jeśli chciałbyś przeżyć przygodę na prawdziwym afrykańskim Safari koniecznie wybierz się na wczasy do Botswany. Położona w południowej części kontynentu Botswana jest prawdziwym rajem dla miłośników dzikich zwierząt. Parki narodowe zajmują aż 38 % powierzchni całego kraju! Na ogromnej, nietkniętej ręką człowieka przestrzeni występują niemal wszystkie gatunki zwierząt Afryki Południowej. Podróż po Botswanie może być naprawdę ekscytująca. Takiego bogactwa fauny nie zobaczysz nigdzie indziej w Afryce – o Europie nawet nie wspominając. To jedno z nielicznych miejsc na Ziemi, gdzie jeden obszar zamieszkuje tzw. Wielka Piątka, czyli zwierzęta uważane za najgroźniejsze gatunki na świecie (lew, lampart, bawół afrykański, nosorożec i słoń sawannowy). Świadomość przebywania w pobliżu gatunków, które do tej pory miało się okazję oglądać jedynie w filmach przyrodniczych, naprawdę zapiera dech w piersiach. Znajdziemy tu także niezwykłe bogactwo krajobrazów: od pustyni, przez sawannę po rozległą deltę i gęsty las.
Kliknij i dowiedz się więcej → https://planetescape.pl/kraj/botswana/

Sudan

Wycieczka do Sudanu to prawdziwa gratka dla pasjonatów historii i zgłębiania kultur odległych zakątków świata. To jeden z najbardziej tajemniczych krajów Afryki. Większość z nas pewnie po raz pierwszy zetknęła się z nim podczas lektury „W pustyni i w puszczy”, której akcja rozgrywa się między innymi w tych rejonach. Niejedna osoba zapewne wyobrażała sobie, jak wyglądała podróż bohaterów przez tę pełną zagadek krainę. Gdy zapytamy kogoś ze znajomych o Sudan, raczej niewielu będzie w stanie skojarzyć go z czymś innym niż powieść Sienkiewicza. Dlatego wczasy w Sudanie to doskonała okazja, by dowiedzieć się o nim czegoś więcej. A jest co odkrywać: tutejsze pustynie są prawdziwą skarbnicą starożytnych tajemnic i skarbów kultury unikatowej w skali świata. Wakacje w Sudanie to niezwykła okazja do zanurzenia się we wspomnieniach z czasów potęgi dawnego imperium. To zdumiewające państwo stanowi także idealny cel podróży dla osób pragnących odpocząć od tłumów turystów i zgiełku zatłoczonych miast. Sudan – kraina pustyni, piramid i nieznanego tylko czeka, byś mógł ją odkryć.
Kliknij i dowiedz się więcej → https://planetescape.pl/oferta/sudan-w-krolestwie-czarnych-faraonow/

Kenia

Kenia to prawdziwa perła Afryki. Podróżując tutaj mamy okazję doświadczyć całego bogactwa przyrodniczego, jakie ma do zaoferowania ten niezwykły kontynent. Obok gorących pustyń zobaczymy tu ośnieżone górskie szczyty, oprócz słynnych na cały świat rezerwatów dzikiej przyrody będziemy mogli podziwiać majestatyczne wodospady i spektakularne rafy koralowe – takiego bogactwa fauny i flory trudno szukać gdziekolwiek indziej na Ziemi. Obfitość tutejszej przyrody naprawdę potrafi zachwycić. Wycieczka do Kenii to także możliwość zbliżenia się do kultury stworzonej przez zamieszkujące te ziemie starożytne plemiona: Masajów, Samburu i Kikuju. Podczas wakacji w Kenii będziesz mógł zrelaksować się na pięknych, piaszczystych plażach, zanurkować w krystaliczne czystych wodach i krok po kroku odkrywać tajemnicę tego miejsca ukrytą w legendach historii suahili.
Kliknij i dowiedz się więcej → https://planetescape.pl/oferta/kenia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here