Akademia Łukasza Piszczka chce poszerzyć współpracę ze szkołami

0
Współpraca Fundacji Łukasza Piszczka z klubem Borussia Dortmund została zainaugurowana w marcu 2019 r.; fot. arch., RB

Dyrektor sportowy Michał Zioło z Akademii Łukasza Piszczka zaproponował współpracę ze szkołami ponadpodstawowymi prowadzonymi przez powiat pszczyński.

Akademia BVB im. Łukasza Piszczka działa od niespełna dwóch lat w Goczałkowicach-Zdroju. To pierwsza tego typu organizacja poza granicami Niemiec, nad którą patronat objęła Borussia Dortmund, klub Łukasza Piszczka. Głównym celem akademii jest przede wszystkim wychowanie i kształtowanie młodych, zdolnych ludzi oraz rozwijanie ich sportowych talentów.

Jak podaje rzecznik starostwa pszczyńskiego, o organizacji akademii, jej idei oraz planach na przyszłość rozmawiali starosta Barbara Bandoła oraz dyrektor sportowy Michał Zioło. Ten ostatni, jak podaje rzecznik, zaproponował współpracę z powiatowymi szkołami ponadpodstawowymi.

– Skupiamy się nie tylko na treningu, ale przede wszystkim na ogólnym rozwoju psychofizycznym i społecznym dzieci. Mamy bardzo dobre doświadczenie z placówkami oświatowymi z Goczałkowic. Teraz chcielibyśmy rozszerzyć tę współpracę o inne szkoły i przedszkola, ale także pomyśleć o tym, co będzie, kiedy nasi podopieczni opuszczą podstawówkę. Chcemy przygotować projekt, który umożliwi nam współpracę również z wybranymi przez naszych wychowanków szkołami ponadpodstawowymi – mówi Michał Zioło.

Starosta Barbara Bandoła widzi korzyści wynikające ze współpracy. – Przez aktywność i sport można dojść do pięknych efektów wychowawczych. Jesteśmy otwarci na współpracę, dlatego zorganizujemy warsztatowe spotkanie na ten temat. Dla naszych szkół partnerstwo z Akademią BVB im. Łukasza Piszczka będzie świetną promocją. To bardzo ważne, żeby patrzeć na młodego człowieka i jego rozwój całościowo – jako ucznia i sportowca. Widzę tu same korzyści. Czuję profesjonalizm, pasję i misję – zaznacza starosta.

Założenia projektu wspólnie wypracują przedstawiciele powiatowych szkół, pszczyńskiego starostwa oraz Akademii BVB.

– Nie chodzi o tworzenie klas czy oddziałów sportowych, ale o to, by trenerzy akademii, kiedy ich podopieczni wybiorą już placówkę ponadpodstawową, mieli możliwość systematycznej współpracy z wychowawcą i szkołą – informuje rzecznik starostwa.

Akademia proponuje także współpracę z pszczyńskim domem dziecka i realizację ciekawych propozycji skierowanych do wychowanków powiatowej placówki. Zaproszenie będzie dotyczyło uczestnictwa podopiecznych w campach piłkarskich organizowanych od 2015 roku na terenie całej Polski, w tym w Goczałkowicach.

(r), źródło: powiat pszczyński

Akademia Łukasza Piszczka. Znany piłkarz wbił pierwszą łopatę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here