Akcja „Pod biało-czerwoną”. Wystarczy minimalne zaangażowanie, by gmina miała maszt z polską flagą

0
fot. ilustr. ZB

We wtorek 25 sierpnia premier Mateusz Morawiecki zainaugurował w Tychach projekt „Pod biało-czerwoną”. Zakłada on sfinansowanie przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów budowy masztu z biało-czerwoną flaga w każdej gminie. Warunek jest jeden: mieszkańcy gminy powinni wykazać zainteresowanie tą inicjatywą, poprzez oddanie głosów poparcia na specjalnie stworzonej stronie internetowej. Głosowanie potrwa do 11 listopada 2020 r.

W regulaminie projektu „Pod biało-czerwoną” czytamy m.in., że  celem tej inicjatywy realizowanej pod honorowym patronatem premiera Mateusza Morawieckiego jest uczczenie 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, jej bohaterów oraz triumfatorów. Chodzi również o integrację lokalnych i ponadlokalnych społeczności w duchu tradycji, jedności oraz nowoczesnego patriotyzmu. Organizatorami są Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Cyfryzacji.

Do udziału w projekcie uprawniona jest każda spośród 2477 gmin w Polsce. Pierwszy głos poparcia dla danej gminy aktywuje zbiórkę.

Aby budowa masztu w danej gminie została sfinansowana, jej mieszkańcy muszą wejść na specjalnie stworzoną stronę internetową i zagłosować pod kandydaturą owej gminy.

Dla gmin mających do 20 000 mieszkańców trzeba zebrać co najmniej 100 głosów, dla gmin liczących powyżej 20 000 mieszkańców, ale mniej niż 100 000, minimalna liczba głosów wynosi 500 głosów i w końcu na gminy, w których mieszka powyżej 100 000 mieszkańców – musi zagłosować co najmniej 1000 głosów. Głosy poparcia składane są elektronicznie poprzez wypełnienie ankiety dostępnej na stronie: gov.pl/bialoczerwona.

Głosować można do  11 listopada 2020 r. do godz. 23:59, natomiast wszelkie działania z budową masztów powinny zakończyć się do 30 czerwca 2021 r. Decyzję o zakwalifikowaniu gminy do udziału w projekcie, a tym samym o przyznaniu środków finansowych potrzebnych do jego realizacji, Komisja Projektowa podejmie w terminie do dnia 29 listopada 2020 r. – czytamy w regulaminie.

(pp), źródło:gov.pl/bialoczerwona

Premier zainicjował w Tychach program „Pod biało-czerwoną”. Władz Tychów przy tym nie było

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here