Akt oskarżenia za podwójną śmierć na al. Bielskiej

0
Miejsce wypadku niedługo po tragedii, 23.09.2017r.; fot. ZB

Akt oskarżenia za podwójną śmierć na al. Bielskiej. W tym tygodniu do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko kierowcy mercedesa sprintera, który 23 września br., w wypadku na al. Bielskiej w Tychach, spowodował śmierć dwóch osób.

23 września na al. Bielskiej, w pobliżu ronda u zbiegu z ul. Jaśkowicką, doszło do tragicznego wypadku (tutaj). Dostawczy mercedes sprinter, kierowany przez 66-letniego mężczyznę, uderzył w tył seata ibizy, za kierownicą którego siedział 68-latek. W wyniku tego wypadku zginęły dwie osoby: 61-letni mężczyzna (zmarł na miejscu) i 40-latek (zmarł w szpitalu).

Prokuratura, badając okoliczności tego zdarzenia, ustaliła, że ofiarami są pasażerowie seata, którzy w chwili tragedii byli poza tym samochodem, najprawdopodobniej z tyłu.

Śledztwo w sprawie wypadku na al. Bielskiej zakończyło się skierowaniem w tym tygodniu do Sądu Rejonowego w Tychach aktu oskarżenia przeciwko 66-letniemu kierowcy sprintera – poinformowała nas dzisiaj (15.12) Monika Stalmach-Ćwikowska, prokurator rejonowy w Tychach.

– Kierowca oskarżony jest o nieumyślne spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym – mówi prokurator Monika Stalmach-Ćwikowska. – Grozi za to wyrok do 8 lat więzienia.

Akt oskarżenia, jak słyszymy, opiera się na ustaleniach biegłego rzeczoznawcy, który stwierdził, że warunki panujące 23 września na drodze dawały możliwość uniknięcia tego wypadku. Kierowca mercedesa sprintera, jak słyszymy, naruszył zasady bezpieczeństwa nie zatrzymując się przed seatem. W świetle dokonanych ustaleń i sporządzonej opinii biegłego, nie ma – jak usłyszeliśmy – znaczenia fakt, gdzie ofiary wypadku znajdowały się w chwili gdy nadjechał mercedes sprinter i co tam robiły.

(vis)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here