[AKTUALIZACJA] Nagłe zatrzymanie krążenia i śmierć na terenach przemysłowych

0
Helikopter LPR w rejonie zakładu przy ul. Cielmickiej 44; fot. 112Tychy.pl

Nagłe zatrzymanie krążenia i śmierć. Dziś (7 kwietnia) około godziny 11.30 śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądował na terenach przemysłowych w Tychach. Niestety nie udało się uratować życia mężczyzny.

Jak informuje nas kapitan Tomasz Kostyra, rzecznik prasowy KM Państwowej Straży Pożarnej w Tychach, po godz. 11.00 do zakładu produkcyjnego na ulicy Cielmickiej 44 w Tychach przyjechał kierowca z firmy zewnętrznej (pod tym adresem mieści się firma MAGNA Formpol – przyp. red.).

– Mężczyzna wysiadł z samochodu i skarżył się na bóle w klatce piersiowej. Wezwano pomoc poprzez numer 112. Na miejsce skierowano tyskich strażaków ze względu na zbyt długie oczekiwanie na karetkę pogotowia ratunkowego – mówi kapitan Kostyra.

– Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, kierowca wymagał już reanimacji. Strażacy ją podjęli. Sześć minut później na miejscu była już załoga medyczna Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, dalsza reanimacja nie przyniosła rezultatu. Mężczyzna zmarł – dodaje rzecznik KM PSP.

Justyna Sochacka, rzecznik LPR, potwierdza, że u mężczyzny doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Nie udało się go uratować.

[AKTUALIZACJA]

Otrzymaliśmy dodatkowe informacje od świadka zdarzenia, które doprecyzowują wypowiedź rzecznika KM PSP w Tychach, udzieloną tuż po zdarzeniu.

Wedle tej relacji, ok. 50-letni kierowca wjechał na zakład w celu załadunku towaru. Pod magazynem wysiadł z pojazdu i upadł. W pierwszej kolejności mężczyzna był reanimowany przez pracowników firmy MAGNA Formpol przy pomocy defibrylatora (AED). Po wezwaniu strażaków, to oni kontynuowali resuscytację krążeniowo-oddechową, wsparci wkrótce przez ratowników z LPR.

(JJ)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here