[AKTUALIZACJA] Nie żyje komendant policji

0
Krzysztof Skowron (na bordowym motocyklu) we Włoszech; fot. KPP Mikołów

Jak informuje Komenda Główna Policji w poniedziałek 8 lipca w wypadku drogowym zginął nadkomisarz Krzysztof Skowron, szef Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie.

Do tragedii doszło na Drodze Krajowej numer 79 w miejscowości Wełnin (gmina Solec-Zdrój, powiat buski, województwo świętokrzyskie).

Nadkomisarz Krzysztof Skowron zginął 8 lipca br. w wypadku drogowym; fot. KPP Mikołów

Jak informuje nas asp. Tomasz Piwowarski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju, ok. godz. 13.00 komendant z Mikołowa jechał motocyklem trasą DK 79 od strony Sandomierza w kierunku Krakowa. Na skrzyżowaniu w miejscowości Wełnin wjechał w niego samochód marki Toyota. – Według wstępnych ustaleń, 54-letni kierujący toyotą wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście. Nadkomisarz Skowron przekoziołkował przez samochód i spadł na twardy asfalt – mówi asp. Piwowarski.

Motocykl Krzysztofa Skowrona po wypadku; fot. policja w Busku-Zdroju/TVN24

Na szosie lądował helikopter pogotowia lotniczego. Pomimo godzinnej reanimacji komendant mikołowskiej policji zmarł. Na stronie internetowej Komendy Głównej Policji opublikowano komunikat:

„W wypadku drogowym zginął tragicznie nasz drogi Kolega nadkom. Krzysztof Skowron – komendant powiatowy policji w Mikołowie. Rodzinie, bliskim, przyjaciołom i znajomym kondolencje i wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci w imieniu własnym, kierownictwa oraz policjantów i pracowników policji składa komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Nadkomisarz Krzysztof Skowron miał 45 lat. Oprócz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, ukończył prawo i administrację na Uniwersytecie Śląskim. Pracował w policji od 1994 r. W 2013 r. został komendantem komisariatu w Pyskowicach, a rok później komendantem powiatowym policji w Strzelcach Opolskich. Od 2015 r. przez trzy lata pełnił funkcję zastępcy komendanta miejskiego w Rybniku. 1 czerwca 2018 r. został szefem KPP Mikołów.

Nadkomisarz Skowron uprawiał piłkę nożną, siatkówkę oraz kolarstwo. Ci, którzy go znali wiedzą, że kochał motocykle i każdą wolną chwilę spędzał za kierownicą jednośladu pokonując często setki, a nawet tysiące kilometrów, zwiedzając zakątki Polski oraz Europy.

Krzysztof Skowron na bordowym motocyklu we Włoszech; fot. KPP Mikołów

Jak podał na swoim profilu facebookowym burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula, pogrzeb Krzysztofa Skowrona odbędzie się w sobotę  13 lipca o godz. 9.00 w Knurowie, w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej (ul. Kapelanów Wojskowych 5).

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here