[AKTUALIZACJA] Nielegalne składowisko odpadów namierzone z drona

0
Nielegalne składowisko odpadów w Studzienicach (gmina Pszczyna); fot. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska/FB

Pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z Bielska-Białej za pomocą drona wykryli nielegalne składowisko odpadów w Studzienicach (gmina Pszczyna).

Jak poinformował dziś (12 maja) Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, inspektorzy bielskiej delegatury WIOŚ stwierdzili, że na jednej z posesji na dużą skalę zbierane są i przetwarzanie odpadów bez odpowiedniego zezwolenia.

Sprawcy procederu grozi do 5 lat pozbawienia wolności oraz kara w wysokości do 1 miliona złotych.

O bardziej szczegółowe informacje poprosiliśmy Małgorzatę Zielonkę, rzecznik prasową Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach.

– Kontrola interwencyjna prowadzona jest w firmie, na terenie której odpady zostały ujawnione. Oględziny przeprowadzone przez inspektorów wykazały, że na działce przy ul. Jaskółek 12 w Studzienicach magazynowane i przetwarzane są duże ilości odpadów. Są to odpady tworzyw sztucznych, z urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Więcej informacji będziemy mogli udzielić dopiero po zakończeniu naszych działań. Odpady zostały ujawnione w ostatnich dniach, a zakres działań kontrolnych jest bardzo obszerny – mówi Małgorzata Zielonka.

(j)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here