[AKTUALIZACJA] Polska pod krzyżem. Modlitwy o pojednanie Polaków

0
Modlitwa pod Krzyżem Misyjnym w parafii pw. św. Marii Magdaleny; fot. Grzegorz Giczel

Dzisiaj (14 września), w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, na lotnisku Kruszyn koło Włocławka odbyło się wielkie spotkanie modlitewne „Polska pod krzyżem”. O zgodę i pojednanie w Polsce wierni modlą się również w ok. 700 parafiach w kraju. W Tychach wierni modlili się już m.in. pod krzyżem parafii św. Jana Chrzciciela, prosząc Boga o interwencję. Od godz. 20.00 do akcji modlitewnej „Polska pod krzyżem” włączyła się parafia św. Marii Magdaleny w Tychach.

Dlaczego zorganizowana została wielka akcja modlitewna „Polska pod krzyżem”? Organizatorzy, czyli diecezja włocławska Kościoła Rzymskokatolickiego i Fundacja Solo Dios Basta (która zorganizowała wcześniej m.in. „Różaniec do granic” i „Wielką pokutę”) odpowiadają na stronie internetowej poświęconej temu wydarzeniu:

„W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego”.

Modlitwa pod krzyżem przy kościele św. Jana Chrzciciela w Tychach, 14.09.2019 r., godz. 11.00; fot. ZB

Główne uroczystości odbyły się na lotnisku w Kruszynie k. Włocławka. Miejsce to nie jest przypadkowe – to tu 7 czerwca 1991 roku papież Jan Paweł II odprawił mszę świętą dla tysięcy pielgrzymów.

Część modlących się wiernych przy kościele św. Jana Chrzciciela w Tychach, 14.09.2019 r.; fot. ZB

O zgodę i pojednanie w ramach akcji modlitewnej „Polska pod krzyżem” modlą się dzisiaj wierni w ok. 800 miejscach na świecie, w tym w ok. 700 polskich parafiach. Na przykład o godz. 11.00 pod krzyżem obok kapliczki Matki Boskiej w parafii św. Jana Chrzciciela zgromadziło się dzisiaj ok. 200 wiernych (jeden z nich trzymał transparent z napisem: BROŃMY PRAWDY KAPŁAŃSTWA I KOŚCIOŁA W NARODZIE”). Odmówiono część bolesną Różańca św. Podczas tej modlitwy proszono o Boską interwencję w kraju. Później w kościele odprawiono mszę świętą w intencji Ojczyzny, pojednania Polaków. Ksiądz proboszcz Piotr Szołtysik w swoim kazaniu nawiązał do dwóch pierwszych pielgrzymek papieża Jana Pawła II do Polski. Przypomniał wezwanie Ojca Świętego, by zstąpił Duch Święty i odnowił oblicze tej ziemi. Mówił też, że człowiek nie jest w stanie zrozumieć siebie bez Chrystusa, nie można też bez Chrystusa zrozumieć dziejów Polski.

Dzisiaj (14 września) wieczorem spotkanie modlitewne „Polska pod krzyżem” włączyła się parafia św. Marii Magdaleny w Tychach. O godz. 20.00 wierni zgromadzili się z zapalonymi świecami na placu kościelnym pod Krzyżem Misyjnym. Po wspólnej modlitwie procesja przeszła do świątyni, gdzie odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej i konferencja, można było wysłuchać świadectw wiary. O godz. 22.00 rozpoczęła się msza święta z odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego. Spotkanie modlitewne zakończy adoracja Najświętszego Sakramentu, która trwać będzie również po północy, do godz. 7.00.

ZB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here