[AKTUALIZACJA] Potrącenie rowerzystki na DK1 – poważny uraz głowy

0
Śmigłowiec LPR zabiera ranną rowerzystkę; fot. AW

Znamy już więcej szczegółów wypadku, do którego doszło dziś (6 czerwca) ok. godz. 15.50 na Drodze Krajowej nr 1 w Kobiórze. Potrącona rowerzystka została poważnie ranna. Zabrało ją pogotowie lotnicze. Trasa była zablokowana przez kilka godzin.

Jak informuje nas asp. sztab. Karolina Błaszczyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie, według wstępnych ustaleń rowerzystka wjechała na DK1 z ul. Rodzinnej (od centrum Kobióra). Pokonywała DK1 w poprzek. Ta ulica przecina bowiem trasę szybkiego ruchu.

Kiedy kobieta znajdowała się na lewym pasie jezdni w kierunku na Bielsko, w tylne koło jej roweru uderzył jadący lewym pasem volkswagen touran. Jak słyszymy, kierowca próbował odbić na prawy pas, ale miał zbyt mało czasu na reakcję. Był trzeźwy.

W wyniku zderzenia kobieta doznała poważnych obrażeń. – Ma otwarte złamanie ręki, nogę złamaną w dwóch miejscach, ale najgorsze są rany głowy. To m.in. dlatego na DK1 lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – mówi asp. sztab. Karolina Błaszczyk.

Tuż po wypadku skontaktował się z nami jego świadek. Jak relacjonował, rowerzystka była nieprzytomna, kiedy zabierało ją lotnicze pogotowie. Jak mówił świadek, rower kobiety rozpadł się na dwie części. Jedna leżała na jezdni, druga w przydrożnym rowie.

– Powinniśmy szybko poznać dokładny przebieg wypadku, ponieważ jego przebieg zarejestrowała kamera zamontowana w samochodzie jednego z kierowców – mówi rzecznik KPP Pszczyna.

Jak mówi Karolina Błaszczyk, Drogę Krajową nr 1 przez pewien czas zamknięto, a potem ruch na niej był przez trzy godziny utrudniony. Po wypadku części vw tourana i roweru był rozrzucone na całej szerokości trasy. Policjanci musieli wstrzymać ruch, żeby dokonać dokładnych oględzin. Ruch na DK1 przywrócono ok. godz. 19.00.

Jak informuje rzecznik policji, korki spotęgowała kolizja samochodu należącego do administratora drogi z ciężarową lawetą (lorą). Pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jechali od strony Tychów, aby ustawić oznakowanie o utrudnieniach w ruchu z powodu wypadku i… zderzyli się z lawetą.

(J)

Na DK1 potrącenie rowerzystki. Interweniowało pogotowie lotnicze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here