[AKTUALIZACJA] Zakażenia w bieruńskich szkołach

0
SP nr 3 w Bieruniu Nowym; fot. archiwum szkoły
Reklama

Urząd Miejski w Bieruniu poinformował jak funkcjonują szkoły i przedszkola w dobie pandemii koronawirusa. Przypadki zakażenia COVID-19 stwierdzono w SP nr 1 i w SP nr 3. Od dziś (22 października) w „jedynce” część klas przeszła na nauczanie zdalne. To samo będzie od 23.10 w SP nr 3.

Szkoła Podstawowa nr 1

21 października dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieruniu uzyskała informację, że uczeń klasy 7d otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19. W związku z tym dwie klasy siódme – 7c i 7d, decyzją sanepidu od dziś (22.10), przechodzą na zdalne nauczanie i pozostawać będą w domu. Rodziny tych uczniów nie zostały poddane kwarantannie.

Dyrektor SP nr 1 – uzyskując pozytywną opinię Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz zgodę miasta – podjęła decyzję o przejściu szkoły na nauczanie hybrydowe od 22 do 31 października br.

Klasy I-V (budynek przy ul. Krakowskiej) uczą się nadal w murach szkolnych. Natomiast klasy VI-VIII (budynek przy ul. Licealnej) przechodzą na nauczanie zdalne.

Dla uczniów objętych zdalnym nauczaniem w szkole odbywać się będą tylko zajęcia rewalidacyjne i specjalistyczne ustalone w indywidualnych programach edukacyjno-terapeutycznych lub wynikające ze wskazań w opiniach.

Reklama

Decyzja została podjęta po ocenie ilości absencji pracowników i uczniów pozostających na kwarantannie.

Szkoła Podstawowa nr 3

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Orła Białego w Bieruniu Nowym odnotowano dwa przypadki zarażenia koronawirusem. W jednym przypadku jest to nauczyciel, który nie miał kontaktu z uczniami, drugi przypadek to uczeń klasy 7a (w budynku przy ul. Warszawskiej 294).

Sprawa została zgłoszono do tyskiego sanepidu. Władze szkoły i miasta czekają na decyzje. Póki co, nauczanie odbywa się w systemie stacjonarnym.

[AKTUALIZACJA] Burmistrz Bierunia Krystian Grzesica poinformował dziś (22.10), że w SP nr 3 (budynek przy ulicy Warszawskiej) są kolejne dwa potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. Chodzi o nauczyciela oraz ucznia klasy 7a. W sumie więc w tej placówce zanotowano już 4 przypadki – 2 nauczycieli i 2 uczniów. Od 23.10 kwarantannę rozpoczynają klasy 7a i 8a. Uczniowie tych klas korzystać będą z nauczania zdalnego.

Przedszkola

Na dzień 21 października br. u żadnego z dzieci uczęszczających do bieruńskich przedszkoli nie stwierdzono obecności koronawirusa. Nie stwierdzono również zarażeń wśród nauczycieli ani pracowników administracji i obsługi.

Według danych z 21.10 dyrektorzy przedszkoli mają jedynie informacje o pozostawaniu osób na kwarantannie w związku z ich potencjalnym kontaktem z osobami zarażonymi – informacje te dotyczą zarówno dzieci i ich rodzin, a także pracowników przedszkoli.

Jak informuje bieruński ratusz, na dzień 21.10 w mieście są 53 osoby zakażone COVID-19.

(J), źródło: UM Bieruń

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here