[AKTUALIZACJA] Zginęły dwie osoby

0
Subaru impreza po zderzeniu z drzewem, Strażacy musieli rozcinać samochód, aby wydostać poszkodowanych i ofiary śmiertelne; fot. OSP Paniowy

Zginęły dwie osoby. Tragiczny wypadek na Drodze Wojewódzkiej nr 927 pomiędzy sołectwami Mokre i Bujaków w Mikołowie. Zginęło dwóch mężczyzn, a trzech zostało rannych. Droga jest zablokowana.

Jak informuje nas sierż. sztab. Ewa Sikora, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie, do wypadku doszło dziś rano (31 sierpnia) o godz. 5.30 na ul. Sosnowej (DW 927).

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mniej więcej na wysokości siedziby Śląskiego Ogrodu Botanicznego samochód marki Subaru Impreza rozpoczął wyprzedzanie innego pojazdu.  – W tym miejscu był zakaz wyprzedzania. Kierowca subaru nie dokończył tego manewru ponieważ otarł się bokiem o nadjeżdżającego z naprzeciwka fiata seicento, a następnie uderzył w przydrożne drzewo – mówi Ewa Sikora, podkreślając, że ul. Sosnowa jest wąska, a po obu jej stronach rosną duże drzewa.

Jak informuje sierż. sztab. Ewa Sikora, w wyniku wypadku zginął 21-letni mikołowianin, kierowca subaru oraz jeden z pasażerów subaru. Nadal potwierdzana jest tożsamość drugiej ofiary śmiertelnej. Kolejnych dwóch pasażerów subaru zostało rannych. Znajdowali się na tylnych siedzeniach. Do szpitala w Katowicach pogotowiem lotniczym trafił mężczyzna, który obecnie jest nieprzytomny. Jest stan jest ciężki, zagrażający życiu. Z kolei w szpitalu w Sosnowcu znajduje się osoba, która jest przytomna i jej stan nie zagraża życiu. Zeznania tego mężczyzny będą kluczowe dla ustalenia okoliczności wypadku. Na razie jednak pasażer ten nic nie pamięta. Ranni pasażerowie z subaru imprezy to osoby w wieku 20-25 lat.

Jak słyszymy od policji, kierowca seicento to 40-letni mieszkaniec Czerwionki-Leszczyn. Trafił do szpitala w Mikołowie, ale już z niego wyszedł. Jest jedynie potłuczony.

Na miejscu wypadku nadal pracują służby mundurowe. Jak informuje policja trasa DW 927 będzie całkowicie nieprzejezdna do ok. godz. 11.00.

(J)

Dodaj komentarz