Aktywnie na Starym Dworcu

0
Pierwszy trening przy Starym Dworcu; fot. UG Goczałkowice-Zdrój

W sobotę, 21 września, odbędzie się trening biegowy w ramach akcji „Aktywnie na Starym Dworcu” w Goczałkowicach-Zdroju. Następny trening – 28 września. Zbiórka przy Starym Dworcu w Goczałkowicach-Zdroju o godz. 10.00. Treningi są bezpłatne. To okazja do zapoznania się z trasą Goczałkowickiego Biegu Charytatywnego „Rycerska Dyszka dla Zameczku”, który odbędzie się 5 października 2019 r. w Goczałkowicach-Zdroju.

W pierwszym spotkaniu (14 września) wzięło udział ponad 30 miłośników biegania. Były to osoby w różnym wieku – zarówno doświadczeni biegacze, jak i dopiero rozpoczynający swą przygodę z bieganiem. Wszyscy mieli wspólny cel: aktywnie spędzić sobotnie przedpołudnie.

Trening został  przeprowadzony przez instruktorów ze stowarzyszenia „Aktywna Pszczyna”. Rozpoczął się rozgrzewką w pięknej okolicy Starego Dworca i Parku Zdrojowego. Następnie uczestnicy wspólnie przebiegli trasę wzdłuż stawu Maciek. Każdy biegał swoim własnym tempem, ponieważ – jak podkreślają organizatorzy – zajęcia przeznaczone są dla wszystkich, bez względu na doświadczenie w bieganiu.  Na zakończenie biegacze otrzymali kupony rabatowe do WakeParku.

Celem treningów jest: popularyzacja biegania jako jednego z elementów zdrowego trybu życia; promowanie aktywności fizycznej oraz promocja Starego Dworca i Parku Zdrojowego jako miejsc przyjaznych dla osób aktywnych fizycznie. Treningi mogą być też formą przygotowania się do Goczałkowickiego Biegu Charytatywnego „Rycerska dyszka dla Zameczku”, który odbędzie się 5 października (więcej tutaj). Trwają zapisy do biegu (patronat medialny nad biegiem objęło „Nowe Info”).

Akcja „Aktywnie na Starym Dworcu” jest współfinansowana ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.  Akcję tę organizują: Gminę Goczałkowice-Zdrój, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach, Stowarzyszenie Sportowe „Aktywna Pszczyna” oraz WakePark Goczałkowice-Zdrój.

DLACZEGO STARY DWORZEC?

Bo to obiekt położony w malowniczym miejscu, przy stawie Maciek oraz pięknym Parku Zdrojowym. Na Starym Dworcu znajduje się wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego, m.in. rowerów, kijków nordic walking czy nosidełek turystycznych. Przy obiekcie jest doskonałe miejsce na uprawianie sportu w plenerze.

Uwaga! Osoby niepełnoletnie, które chcą wziąć udział w treningach powinny dostarczyć zgodę na udział w wydarzeniu podpisaną przez opiekunów prawnych (do pobrania na stronie www.goczalkowicezdroj.pl).

(r), źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here