Alicja Pyszka-Bazan na podium w Dubaju

0
Alicja Pyszka-Bazan w Dubaju z medalem z zawodów Iron Man 70.3; fot. Instagram/A. Pyszka-Bazan

Alicja Pyszka-Bazan zajęła trzecie miejsce w kategorii 25-29 lat na zawodach Iron Man 70.3, które odbyły się w Dubaju (9-12 marca). To zagraniczny debiut w triathlonowych zawodach tyszanki.

Alicja Pyszka-Bazan od początku rywalizacji trzymała się w czołówce. Po konkurencji pływackiej znajdowała się na trzeciej pozycji, 2 minuty i 39 sekund za będącą przed nią Rosjanką Kristiną Koczetkową.

W części kolarskiej razem z Koczetkową i reprezentantką Wielkiej Brytanii Lottie Lucas oderwała się od rywalek. Po tej konkurencji Polka była trzeciej pozycji z przewagą niespełna 17 minut nad czwartą zawodniczką.

Po biegu nasza reprezentantka utrzymała trzecią lokatę i z czasem 4 godzin 44 minut i 41 sekund ukończyła zawody.

„Stanęłam na starcie, więc trzeba było dotrzeć do mety. To kolejna ważna lekcja i niepodważalny dowód na to, że jeśli czegoś bardzo chcesz – możesz to zdobyć!” – napisała na swoim koncie na Instagramie Alicja Pyszka-Bazan.