Aneta Moczkowska będzie nowym wiceprezydentem Tychów

1
Aneta Moczkowska; fot. UM Tychy

Aneta Moczkowska będzie nowym wiceprezydentem Tychów. Od 1 stycznia 2019 r. nowym zastępcą prezydenta Tychów ds. infrastruktury będzie Aneta Moczkowska. Wcześniej pracowała w Urzędzie Miasta Tychy, ale ostatnio była prezesem Parku Śląskiego (dawna nazwa: Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie). To już druga osoba związana do niedawna z województwem śląskim, która zostaje wiceprezydentem Tychów, po przejęciu władzy w województwie przez Prawo i Sprawiedliwość.

Jak informuje nas Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, 1 stycznia 2019 r. nowym zastępcą prezydenta Tychów do spraw infrastruktury zostanie Aneta Moczkowska. Zastąpi na tym stanowisku Miłosza Steca. Będzie nadzorowała i koordynowała pracę Wydziału Gospodarki Lokalowej, Wydziału Komunikacji, Wydziału Komunalnego, Ochrony Środowiska i Rolnictwa, Wydziału Przygotowania i Realizacji Inwestycji, Wydziału Informacji, Promocji i Współpracy z Zagranicą, a także jednostek organizacyjnych miasta: Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów, Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych oraz Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych.

Powierzenie Anecie Moczkowskiej stanowiska wiceprezydenta, to jej powrót do Urzędu Miasta Tychy. Ostatnia pełniona przez nią w tyskim ratuszu funkcja (od marca 2013 r. do stycznia 2015 r.) to sekretarz miasta. Wcześniej pracowała w Wydziale Rozwoju Miasta i Funduszy Europejskich UM Tychy, potem kierowała Wydziałem Informacji, Promocji i Współpracy z Zagranicą oraz była doradcą prezydenta Tychów ds. komunikacji społecznej. Z UM Tychy odeszła, by z dniem 16 stycznia 2015 r. objąć funkcję sekretarza województwa śląskiego – dyrektora generalnego Urzędu Marszałkowskiego (województwem śląskim rządziła wówczas Platforma Obywatelska z koalicjantami). Od marca 2017 r., jako prezes, zarządzała Parkiem Śląskim w Chorzowie, którego jedynym właścicielem jest województwo śląskie. W 2018 roku była krótko członkiem zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, łącząc tę funkcję z prezesowaniem w Parku Śląskim.

A. Moczkowska, jak słyszymy od rzecznik UM Tychy, ukończyła politologię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Podyplomowe Studium Administracji i Zarządzania (UŚ) oraz Podyplomowe Studia Public Relations (Akademia Ekonomiczna w Krakowie).

– Aneta Moczkowska to samorządowiec z krwi i kości – mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów. – Cieszę się, że po kilku latach wraca do tyskiego samorządu. Jest bardzo kreatywna i, co ważne, skutecznie potrafi realizować projekty, w które jest zaangażowana. Często zresztą jest ich inicjatorką. To kobieta z wizją, odpowiednia osoba na tym stanowisku. Jestem pewien, że świetnie sobie poradzi w nowej roli.

Prezydent Tychów Andrzej Dziuba (którego w ostatnich wyborach samorządowych poparła m.in. Koalicja Obywatelska – czyli m.in. Platforma Obywatelska) będzie miał więc dwóch zastępców zatrudnionych poprzednio w instytucjach województwa śląskiego rządzonego przez Platformę Obywatelską.

Przypomnijmy, 21 listopada 2018 r. władzę w województwie przejęło Prawo i Sprawiedliwość (marszałkiem został tyszanin Jakub Chełstowski). Pięć dni później – 26 listopada 2018 r. – prezydent Tychów powołał Macieja Gramatykę na stanowisko wiceprezydenta ds. społecznych. M. Gramatyka był wcześniej (jak informowała rzecznik UM Tychy) m.in. dyrektorem Wydziału Komunikacji Społecznej i rzecznikiem prasowym Urzędu Marszałkowskiego. Jest również szefem PO w Tychach – tak więc w ramach koalicji z prezydentem nominacja ta była raczej spodziewana po wygranych przez Andrzeja Dziubę wyborach. Od nowego roku wiceprezydentem Tychów ds. infrastruktury będzie Aneta Moczkowska, która wcześniej, jako prezes Parku Śląskiego, podlegała (pośrednio) władzy marszałka.

ZB

1 KOMENTARZ

  1. Można by powiedzieć, że nowa pani wiceprezydent, to typowa „zapchajdziura” prezydenta Dziuby?! Aż przykro czytać, ile funkcji już „przeszła”, a ile obecnie powierzono Jej funkcji,jeszcze bardziej przykro!!! Toż to typowa „robota dla robota”, bo „konia czy osła” do takiej masy „stanowisk” by nie zaprzęgnięto…Nowa pani wiceprezydent cały dzień będzie „zajęta” odwiedzaniem powierzonych Jej funkcji, niestety, na pracę już nie starczy Jej czasu, bo sił ma wystarczająco…jak przyznał „grzecznościowo” pan prezydent Dziuba. I jeszcze ciekawostka: z informacji gazety wynika, że tyskie PO miało swoje „macki” w całym województwie, aż strach pomyśleć, do czego „te macki” Tychom służyły, skoro po przegranych wyborach, „macki” natychmiast są usuwane(zwijane) i umieszczane na stanowiskach nijakich(?), czyli tzw.”zapchajdziurach?! Ze „stanowiska zapchajdziury” można przenosić, bez problemu i strat w poprzednim „zatrudnieniu”, na inne „ważne stanowisko”, które się natychmiast „utworzy”, gdy wygra się wybory!!! A to ciekawe…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here