Anioły w adidasach

0
Podziękowania dla hokeistów; fot. Wioleta Piróg

-Dziękuję wszystkim Aniołom w adidasach, z wózkami i z kijkami… – mówiła wzruszona Anna Wolna, mama Miłosza Kleinschmidta, dla którego w niedzielę 18 września na Paprocanach pobiegło 125 zawodników w Charytatywnym Biegu dla Miłoszka. Celem zawodów było zebranie pieniędzy na operację stopy chłopca. Z biegu i nie tylko zebrano prawie 6 tys. zł. Akcję wsparli także tyscy hokeiści, Fundacja TAK i Stowarzyszenie Promocji Lekkiej Atletyki.

Miłosz Kleinschmidt urodził się z przerostem połowiczym i wadą stopy (płasko-szpotawość). 27 września w Poznaniu chłopiec przejdzie operację stopy polegającą na jej rekonstrukcji. Operacja jest konieczna aby zapobiec dalszemu jej zniekształcaniu i zwyrodnieniu stawu biodrowego. Jej koszt wyniesie ok. 5700 zł. Dzięki wpisowemu za udział w zawodach konto Miłoszka zasilono kwotą 3260 zł. Impreza była podzielony na dwie kategorie: bieg i nordic walking. W biegu wzięły udział także mamy z wózkami (BuggyGym). Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i bony na masaże.

Miłoszka wsparł także Radosław Galant wraz z drużyną hokejową GKS Tychy, który przeznaczył na licytację swoją koszulkę z podpisami zawodników GKS-u. Koszulka została wylicytowana za 1000 zł. Po zakończeniu biegu hokeista wręczył małemu Miłoszowi proporczyk klubu z podpisami kolegów z drużyny. Hokeiści wsparli chłopca także pieniężnie. Podziękowań nie było końca, bo jeszcze Stowarzyszenie Promocji Lekkiej Atletyki Tychy wsparło chłopca, a skarbnik zarządu SPLA Kazimierz Adamczyk wręczył mu pluszowego misia i statuetkę „Dla bohatera biegu”. Fundacja TAK, której podopiecznym jest Miłosz, podczas biegu udostępniła strzelnicę, z której zysk również trafił na konto operacji. Dyrektor sklepu Decatlon w Mikołowie Miłosz Fengler zadeklarował się opłacić Miłoszkowi i jego mamie trzytygodniowy wynajem mieszkania w Poznaniu po operacji.

– 27 września – dzień operacji – będzie dla nas jak drugie narodziny – mówiła Anna Wolna, dziękując wszystkim. Potem, z okazji 4. urodzin chłopca, wszyscy zaśpiewali mu „Sto lat”.
Wioleta PIRÓG

Dodaj komentarz