Apel o pomoc dla księdza i jego parafian dotkniętych trzęsieniem ziemi

0
Skutki trzęsienia ziemi we Włoszech; fot pochodzi z: www.archidiecezja.katowice.pl

Na stronie internetowej Archidiecezji Katowickiej został zamieszczony list arcybiskupa Wiktora Skworca, który wzywa do modlitwy i pomocy materialnej na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech. Wymienia ks. Krzysztofa Kozłowskiego z Pszczyny, który ocalał, wydobyty spod gruzów. W niedzielę 4 września Parafialne Zespoły Caritas będą zbierały przed kościołami archidiecezji katowickiej ofiary przeznaczone dla parafii w Accumoli, w której posługuje pszczyński ksiądz.

Wezwanie abpa Wiktora Skworca:
„[…]W minioną środę dotarła do nas wiadomość o trzęsieniu ziemi w środkowych Włoszech. Kataklizm sprawił, że kilkaset rodzin straciło swoich bliskich, domy i miejsca pracy. Runęły też kościoły.
Wszystkim, których dotknęły skutki tej tragedii, składamy serdeczne wyrazu współczucia.
Jednym z poszkodowanych i ocalałych jest ksiądz naszej archidiecezji, Krzysztof Kozłowski, pracujący od 2 lat w Accumoli. Zapewniamy naszego Brata i jego parafian o duchowej bliskości. Wszystkich polecamy Bogu, bogatemu w miłosierdzie, prosząc o życie wieczne dla zmarłych i moc ducha dla ich rodzin, bliskich i przyjaciół. Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wołamy o wstawiennictwo i pomoc!
Bracia i Siostry! Mieszkańcy terenów dotkniętych trzęsieniem ziemi nie poradzą sobie z naprawą zniszczeń bez pomocy z zewnątrz. Straty materialne są poważne. Dlatego serdecznie Was proszę o modlitwę za wszystkie ofiary trzęsienia ziemi oraz w intencji osób, które tak niespodziewanie znalazły się dramatycznej sytuacji życiowej. Proszę także o pomoc materialną.
W niedzielę 4 września Parafialne Zespoły Caritas zbiorą przed kościołami naszej archidiecezji ofiary, przeznaczone dla parafii, w której posługuje ksiądz naszej archidiecezji.
Kataklizmy, których jesteśmy świadkami, skłaniają nas do troski o bliźnich. Uczą także pokory i modlitewnej postawy w każdej sytuacji. Prośmy dobrego Boga, by zachował nas od wszelkich nieszczęść i klęsk żywiołowych.
„Święty Boże, Święty mocny, Święty nieśmiertelny – zmiłuj się nad nami i nad całym światem”
Wszystkim z serca błogosławię”.

O księdzu z Pszczyny, ocalonym z trzęsienia ziemi, pisaliśmy tutaj.

Dodaj komentarz