Aquapark czynny od 30 kwietnia

0
Wodny Park Tychy; fot. Imago PR

Aquapark czynny od 30 kwietnia. Zakończyły się wszystkie prace budowlane, wykończeniowe i odbiory techniczne Wodnego Parku Tychy. – 9 kwietnia br. Mostostal Warszawa SA, generalny wykonawca, przekaże budynek właścicielowi – gminnej spółce RCGWŚ SA. Do pierwszej wizyty w Wodnym Parku Tychy zapraszamy od 30 kwietnia br. – informuje Michał Łyczak, rzecznik prasowy inwestycji. 

– Cieszymy się, że budowa oraz wszystkie prace dobiegły końca i możemy oddać mieszkańcom regionu jeden z najnowocześniejszych parków wodnych w kraju. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, tegoroczną majówkę będzie można już spędzić w Wodnym Parku Tychy. Obiekt jednorazowo może pomieścić 1200 osób. W pierwszych dniach spodziewamy się sporej frekwencji. Prosimy wziąć to pod uwagę i dlatego zachęcamy do zaplanowania pierwszej wizyty w dogodnym dla państwa terminie majowym – mówi Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej w Tychach.

– Jeszcze przed oficjalnym otwarciem zaprosimy do Wodnego Parku Tychy 500 osób, które wygrały bezpłatne wejściówki w organizowanych przez nas konkursach w mediach społecznościowych. Wizyta odbędzie się we wtorek, 24 kwietnia, a po jej zakończeniu zaprosimy gości na kawę lub herbatę i zapytamy o wrażenia – dodaje Zbigniew Gieleciak.

W Tychach będzie można m.in. skorzystać z pierwszej w Polsce zjeżdżalni aqualoop z pionowym startem. Zjeżdżając można osiągnąć przyspieszenie równe prawie trzykrotnemu przyspieszeniu ziemskiemu. Miłośnicy wodnych wrażeń będą też mogli skorzystać z jedynego w Polsce symulatora surfingu pod dachem, a zmienna prędkość przepływu wody w niecce umożliwi również naukę surfowania. Odwiedzający mogą zrelaksować się w strefie saun i łaźni piwnych, a także oddać się dobroczynnemu działaniu soli w Centrum Solankowym. Interaktywne zabawy edukacyjne będą dostępne w Wodnej Akademii.

Parki wodne to jedne z najbardziej skomplikowanych i wymagających inwestycji, którym w ministerialnym rozporządzeniu przyznano szóstą – najwyższą tzw. klasę złożoności. W przypadku Wodnego Parku Tychy dodatkowym wyzwaniem był absolutnie unikalny w skali kraju system zasilania w energię elektryczną i ciepło. Na potrzeby obiektu zbudowany został nowatorski gazociąg o długości nieco ponad 6 kilometrów, który dostarcza do Wodnego Parku Tychy biogaz będący własnym, odnawialnym źródłem energii elektrycznej i ciepła dla parku. Biogaz produkowany jest w tyskiej oczyszczalni ścieków, której RCGW S.A. jest właścicielem.

O CENACH W TYSKIM AQUAPARKU PRZECZYTASZ TUTAJ.

(JJ)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here