Aquapark finalistą prestiżowego konkursu architektonicznego

0
Wodny Park Tychy; fot. WPT

Wodny Park Tychy znalazł się w gronie finalistów World Architecture Festival 2019. Aquapark powalczy o główną nagrodę w kategorii „Produkcja energii i recycling”.

Jak informuje nas Michał Pawlak, rzecznik prasowy aquaparku, tyski obiekt zaprojektowany przez TK Holding – Architecture, BIM, VR znalazł się wśród 14 ukończonych budynków z całego świata, m.in. z USA, Chin, Francji, Urugwaju czy Australii, które doceniła międzynarodowa kapituła festiwalu.

W sumie w 33 kategoriach wyróżniono ponad 500 projektów z 70 krajów. Nagrody główne World Architecture Festival zostaną rozdane podczas specjalnej gali, która odbędzie się 4-6 grudnia 2019 r. w Amsterdamie. World Architecture Festival to jedno z największych architektonicznych wydarzeń na świecie. Od 2008 r. podczas festiwalu prezentowanych jest kilkaset najciekawszych projektów z całego świata, które ocenia międzynarodowa kapituła złożona z najwybitniejszych postaci świata architektonicznego.

Fot. Wodny Park Tychy

Wodny Park Tychy został otwarty 30 kwietnia 2018 r. W tyskim aquaparku zastosowano nowatorskie rozwiązania pozwalające na samowystarczalność energetyczną (z odnawialnych źródeł energii), a także na unikatowe atrakcje, jak symulator surfingu, multimedialne edukatorium Wodna Akademia czy pierwszą w Polsce zjeżdżalnię z pionowym startem.

 

Odnawialne źródła energii w praktyce. Aquapark na biogaz

 

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here