Aquapark za darmo

3
Fot. Wodny Park Tychy

Wodny Park Tychy będzie bezpłatny dla uczniów z Tychów… Przed dwa dni. Z powodu strajku nauczycieli.

– 9 i 10 kwietnia, w godz. 9.00-13.00 umożliwimy dzieciom z Tychów, które ukończyły 13. rok życia bezpłatne korzystanie ze strefy rekreacyjnej przez dwie godziny (ostatnie wejście o 13.00) – informuje nas Michał Pawlak, specjalista ds. promocji Wodnego Parku Tychy.

Młodsze dzieci będą mogły skorzystać z darmowego wejścia tylko z pełnoletnim opiekunem (musi zakupić bilet dla siebie). Bezpłatne wejście będzie możliwe na podstawie ważnej legitymacji szkolnej.

(J)

3 KOMENTARZE

 1. „Teraz już wiemy, dlaczego po obaleniu(?!) „komuny”, przez „SOLIDARNOŚĆ” „komuna” dalej rządziła…To była „ta” solidarność z „komuną” i teraz jest tak samo!!! Solidarność z „antypisem” w uPOlitycznionym strajku?! Kto wytłumaczy, dlaczego władze miasta nie stoją w obronie krzywdzonych dzieci i ich pozbawionych pomocy rodziców?! Samorządy PO-wskie(?!) obiecały nauczycielom strajkującym (o władzę, bo nie o dobro dzieci!?) zapłatę za dni strajku, a kto rodzicom i ich krzywdzonym dzieciom zapłaci za udręczenie, za strach o swoje egzaminy?!
  OD KIEDY GOSPODARZE MIASTA POPIERAJĄ STRAJKUJĄCYCH I W JAKIM CELU JUŻ NA POCZĄTKU STRAJKU, OBIECAŁY ZAPŁATĘ ZA STRAJK?! CZY TO NIE JEST SUGEROWANIE STRAJKUJĄCYM, ŻE MAJA STRAJKOWAĆ AŻ DO OBALENIA RZĄDU, I ZA WSZYSTKO BĘDĄ „WYNAGRODZENI”???

 2. Ha ha ha…Dwa dni? Miasto już sobie robi „alibi”, że popiera strajk, ale tylko na 2(dwa) dni?! Wystraszono się reakcji rodziców, a może dzieci? A co będzie, gdy strajk będzie trwał dłużej?! Niechaj się rodzice i dzieci martwią?! No to pięknie…

 3. 1. Dziś wynagrodzenia dużej części nauczycieli oscylują w granicach 5000,00 – 6000,00 brutto. Więc raczej nie jest słabo…Piszę o trzech szkołach z powiatu pszczyńskiego. Każda ze szkół zatrudnia 40 – 60 ubezpieczonych. W każdej z placówek kilkanaście, kilkadziesiąt osób tyle ma właśnie płacone.
  Oczywiście wszystkim życzę jeszcze więcej i jeszcze godniej, ale kiedy 8 lat za „czasów peło” nauczyciele mieli zamrożone pensje jakoś nikt z nich nie strajkował. Cóż… odwaga staniała.

  2. Do strajku w Tychach dołączył nauczyciel WF. Pensja 2800,00 netto. Więc faktycznie jest powód do strajku. Tylko nauczyciel nie dodaje, że te 2800,00 ma płacone za pensum czyli 20/21 godzin lekcyjnych. Nawet jeśli dodamy do tego 1 h. dziennie na inne czynności, wychodzi mu praca do środy…. Ale hałas wytwarzany przez nauczyciela jest spory, gdyż podnosi on kwestię niskiego wynagrodzenia. nie mówi natomiast o ilości przepracowanych godzin.

  3. I ostatnia rzecz. Moja pociecha chodzi do jakoby renomowanego liceum, do którego chodziłem również ja. Przeżywam obecnie szok poznawczy. Dziecko bez nauki w domu i bez jakiegokolwiek wysiłku osiąga czwórki, poziom generalnie jest niski, a zaangażowanie belfrów – niestety żadne. Liceum „jedzie” na swojej legendzie i to jest przykre.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here