Arboretum kwitnie

0
Miniarboretum przy ul. Bijasowickiej w Bieruniu; fot. UM Bieruń

Jak informuje nas Edyta Mitoraj z Urzędu Miejskiego w Bieruniu, w maju prowadzone są prace dotyczące utrzymania nowego parku przy ul. Bijasowickiej (mini-arboretum).

Prace pielęgnacyjne polegają na plewieniu, nawożeniu, podlewaniu, koszeniu, pielęgnacji drzew, a także wymianie roślin, które w wyniku przymrozku nie doczekały tegorocznej wiosny.

miniarboretum Bieruń (3)

W mini-arboretum zakwitły już czeremchy, kasztanowce, dąbrówka rozłogowa, azalie, rododendrony, konwalia majowa i niezapominajki. Wkrótce pojawią się kwiaty kolorowe róże, a także szałwie, mięty i wiele innych gatunków roślin.

Na terenie miasta obsadzane są również donice i konstrukcje kwietnikowe na ulicach: Warszawskiej, Licealnej, Chemików oraz na rynku. Po powrocie bieruńskiej delegacji z miasta partnerskiego Meung sur Loire na rynku posadzono cztery sztuki ostrokrzewu kolczastego podarowane przez włodarzy francuskiego miasta.

miniarboretum Bieruń

– Zieleń to ważny atrybut każdego miasta, a nasze przecież jest zdobywcą pierwszego miejsca w konkursie „Zielone Miasta”, co zobowiązuje do szczególnej dbałości o estetykę roślin – mówi Edyta Mitoraj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here