Areszt dla recydywisty

0
zdjęcie ilustracyjne; fot. RB

Tyscy policjanci zatrzymali 30-latka, który dopuszczał się kradzieży sklepowych oraz plądrował altanki i garaże na terenie miasta. Policjanci zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu łącznie 17 zarzutów, między innymi kradzieży i kradzieży z włamaniem. Mężczyzna popełnił te przestępstwa w warunkach recydywy. Najbliższe dwa miesiące spędzi za kratkami.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu już w zeszłym roku wpadli na trop mężczyzny, którego podejrzewali o szereg przestępstw popełnionych na terenie Tychów. Wytypowany przez śledczych sprawca ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Ostatecznie wpadł na terenie województwa małopolskiego. 30-latek był wcześniej już zatrzymywany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Jak podaje policja, zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 17 zarzutów, między innymi kradzieży sklepowych oraz włamań do garaży i altanek, do których dochodziło w okresie od lutego zeszłego roku. Łupem recydywisty padały najczęściej rowery, telewizory, narzędzia, perfumy czy alkohol o łącznej wartości ponad 20 tysięcy złotych.

Sąd Rejonowy w Tychach zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione czyny grozi mu nawet 10-letni pobyt w więzieniu.

(t), źródło: KMP Tychy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here