Aresztowano mężczyznę podejrzanego o zakatowanie 59-latka

0
fot. KPP Pszczyna

Aresztowano mężczyznę podejrzanego o zakatowanie 59-latka. Dzisiaj (9.01) pszczyńska policja poinformowała o aresztowaniu mężczyzny, który usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. Chodzi o zakatowanie 6 stycznia w Czarkowie  59-latka z Radostowic.

W sobotę 6 stycznia podczas imprezy alkoholowej doszło w Czarkowie do brutalnego pobicia. Pszczyńska policja wezwana została na miejsce przestępstwa po godz. 20.00. Policjanci zobaczyli leżącego w kałuży krwi 59-letniego mieszkańca Radostowic. Ofiara pobicia miała zdeformowaną czaszkę, złamaną szczękę (na twarzy widoczny był ślad po podeszwie buta), doznała też m.in. obrażeń szyi i klatki piersiowej. Policjanci wezwali pogotowie ratunkowe. Rannego mężczyznę przewieziono do szpitala. Niestety, nie udało się uratować mu życia. Przyczyną śmierci są najprawdopodobniej odniesione obrażenia, ale ostatecznie ustali to sekcja zwłok.

Po przesłuchaniu świadków udało się odtworzyć przebieg wypadków. Okazuje się do doszło do sprzeczki. W jej wyniku 37-letni mieszkaniec Czarkowa brutalnie zaatakował 59-latka z Radostowic.

Dzisiaj (9.01) policja poinformowała, że 37-latek z Czarkowa został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. Sąd tymczasowo aresztował 37-latka na 3 miesiące.

(vis), źródło: KPP w Pszczynie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here