Artystka z Tychów w Plebiscycie Absolwent XXI wieku

0
Aneta Mlaś "Touanda"; fot. Dorota Ziętek

Rozpoczął się ostatni etap Plebiscytu Absolwent XXI wieku. Wśród kandydatów do zwycięstwa znalazła się Aneta Mlaś (pseudonim artystyczny – Touanda), absolwentka Uniwersytetu Śląskiego i mieszkanka Tychów.

W Plebiscycie Absolwent XXI wieku ponad 100 kandydatów mierzy się w 6 kategoriach – kultura, nauka, działalność społeczna, samorząd i polityka, biznes oraz sport. Wśród nich jest tyska artystka Aneta Mlaś, ale również multimedalistka i mistrzyni olimpijska – Justyna Kowalczyk; alpinista biorący udział w tegorocznej akcji ratunkowej na Nanga Parbat – Jarosław Botor czy podwójna wicemistrzyni Polski we freedivingu – Julia Kozerska. Pełną listę znajdziesz tutaj.

Touanda – bo taki ma pseudonim artystyczny Aneta Mlaś – od dwunastu lat mieszka i tworzy w Tychach. Pasjonuje się rysunkiem, projektowaniem graficznym, ilustracją, a także poezją (jej twórczość można zobaczyć tutaj). Aneta Mlaś jest członkinią Stowarzyszenia Twórców Kultury w Tychach. Jej prace graficzne były publikowane w znanych ogólnopolskich czasopismach artystycznych. W 2014 r. otrzymała tytuł artystki lipca przyznawany przez magazynu Qadrans Kultury oraz portal artystyczny talent.pl. Swoje grafiki prezentowała na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w całym kraju. Zaprojektowała logo na tegoroczną edycję festiwalu Śląska Jesień Gitarowa, który odbywał się w październiku w Tychach.

Na tyszankę można głosować w jej profilu na stronie plebiscytu. Osoby głosujące w konkursie wspierają Fundację „Dziecięce Marzenia” z Bielska-Białej. Pomaga ona dzieciom i młodzieży z rodzin zagrożonych patologią, a także zajmuje się opieką nad dziećmi niepełnosprawnymi. Organizator akcji zobowiązał się przekazywać z własnych środków po złotówce za głos oddany w plebiscycie.

Wśród nominowanych jest jeszcze dwóch tyszan. W kategorii kultura to karykaturzysta Marek Grela (głosuj) oraz w kategorii sport himalaista Artur Małek (głosuj).

Finał plebiscytu odbędzie się 10 grudnia. To pierwsza tego typu inicjatywa, mająca na celu promocję zarówno państwowych, jak i prywatnych uczelni wyższych na Śląsku. Jej celem jest upowszechnienie osiągnięć ich absolwentów. Organizatorem plebiscytu jest portal Aplikuj.pl, a partnerami szkoły wyższe z województwa śląskiego.

(JJ)

Dodaj komentarz