Atak młotkiem

0
Dwaj napastnicy grozili 23-latce śmiercią (zdjęcie ilustracyjne); fot. JJ

Młotkiem rozbili drzwi mieszkania 23-latki. Dostali się do środka i okradli kobietę, grożąc jej śmiercią. Atak młotkiem miał miejsce w Mikołowie na ul. Krokusów.

Jak poinformowała nas sierż. sztab. Bogusława Dudek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie, funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w piątek, 20 maja zaatakowali 23-letnią kobietę. Kobieta znała jednego z napastników. Nie wpuściła ich. Byli pijani. Agresorzy młotkiem rozbili drzwi mieszkania i wtargnęli do środka. Następnie trzymając w ręku niebezpieczne narzędzie, grozili kobiecie śmiercią i ukradli jej pieniądze.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania sprawców. Już po kilku godzinach zatrzymano pierwszego z podejrzanych – 24-letniego mieszkańca Mikołowa. Następnego dnia śledczy ustalili i zatrzymali jego wspólnika, którym okazał się 28-letni mikołowianin.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Do tej pory nie byli karani. Prokurator zastosował wobec oprawców środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej. Grozi im kara nawet 12 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here