Audycja w TVP z ks. prałatem Franciszkiem Resiakiem

0
Nagrywanie programu z ks. prałatem Franciszkiem Resiakiem, 5.11.2019 r.; fot. ZB

Dzisiaj (5 listopada) w kościele Ducha Świętego w Tychach ekipa TVP nagrywała materiał z udziałem ks. prałata Franciszka Resiaka, budowniczego m.in. kościoła Ducha Świętego. Nagranie zostanie wykorzystane w programie „Kościół z bliska” emitowanym cyklicznie na antenie Telewizji Polskiej.

Ks. prałat Franciszek Resiak to budowniczy kościołów. W Tychach rozpoczął od dokończenia przebudowy, a de facto wybudowania nowego kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Paprocanach. Później wybudował nowy kościół Ducha Świętego w Żwakowie, a następnie cmentarz parafialny i kościół na terenie tego cmentarza. Ks. Resiak był przez wiele lat proboszczem parafii Ducha Świętego. Obecnie jest na emeryturze. Pisze wspomnienia. Jest autorem książki pt. „Moje parafie – moje życie. Opowieść kapłana”. Pracuje obecnie nad nową publikacją.

Dzisiaj (5 listopada) ekipa Telewizji Polskiej spotkała się z nim w kościele Ducha Świętego. W nakręconym materiale ks. prałat Resiak opowiadał m.in. o zmarłym niedawno architekcie Stanisławie Niemczyku (nazywanym polskim Gaudim), którego pierwszym dziełem sakralnym, dzięki ks. Resiakowi, był kościół Ducha Świętego w Tychach. Materiał ten ma być wykorzystany w cyklicznym programie TVP Info „Kościół z bliska”, który emitowany jest w każdą niedzielę. Omawiane są w nim najważniejszych zagadnienia dotyczące Kościoła Rzymskokatolickiego oraz sytuacja Kościoła w Polsce i na świecie.

Dokładna data emisji programu z ks. prałatem Resiakiem nie jest jeszcze znana.

ZB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here