Austriacy na kolanach. GKS Tychy triumfuje w Lidze Mistrzów!

0
Tyszanie byli lepsi od Wiedeńczyków; fot. Łukasz Sobala

GKS Tychy pokonał Vienna Capitals 4:2 w 5. kolejce Champions Hockey League 2019/20. O wygranej przesądziła znakomita druga tercja tyskiego zespołu, a bohaterem zwycięzców został strzelec dwóch bramek Filip Komorski.

Już w 4. minucie Riley Holzapfel w okresie przewagi miał świetną sytuację dla swojej drużyny, ale krańcem kija kapitalnie obronił John Murray. Austriacy trafili jednak w 15. minucie, za sprawą właśnie Holzapfela.

Mistrzowie Polski wyrównali już na początku drugiej tercji, która okazała się prawdziwym rollercoasterem. Tyszanie wykorzystali grę w przewadze i po podaniu Adama Bagińskiego strzałem bez przyjęcia popisał się Aleksiej Jefimienko. Dosłownie minutę później tyskie trybuny wybuchły po raz drugi. Peter Novajovsky dał GKS-owi prowadzenie po ładnej akcji z Denisem Akimoto.

Tuż po dwóch ciosach otrzymanych w osłabieniu, goście niemal od razu wyrównali. Niemal, bo krążek w zamieszaniu zatrzymał się na linii i do rozstrzygnięcia była potrzebna videoweryfikacja. W końcu Capitalsi dopięli swego i w 26. minucie, przy przewadze 5 na 3, niepilnowany Alex Wall wyrównał wynik meczu. Po tym sprawy w swoje ręce wziął Filip Komorski i ponownie dał prowadzenie podopiecznym Andreja Gusowa.

W ostatniej tercji bramek przez długi czas nie było. W końcu w 56. minucie Komorski zdobył swoją drugą bramkę w spotkaniu i przypieczętował pierwszą wygraną GKS Tychy w tym sezonie CHL.

8 października 2019, Stadion Zimowy w Tychach
GKS Tychy – Vienna Capitals (0:1, 3:1, 1:0)
0:1: Holzapfel 14:59
1:1: Jefimienko (Bagiński, Rzeszutko) 20:53, 5/4
2:1: Novajovsky (Akimoto) 22:05, 5/4
2:2: Wall (Holzapfel) 25:25, 5/3
3:2: Komorski (Klimienko) 30:03
4:2: Komorski (Novajovsky, Klimienko) 55:46

GKS: Murray – Jeronow, Novajovsky, Jefimienko, Komorski, Klimienko – Kolarz, Bizacki, Kogut, Galant, Witecki – Pociecha, Ciura, Mroczkowski, Bryk, Jeziorski – Akimoto, Bagiński, Rzeszutko, Gościński.
Vienna: Starkbaum – Wall, Flood, Olden, Holzapfel, Loney – Kichton, Dorion, Hartl, Vause, Baun – Fischer, Peter, Wukovits, Zalewski, Winkler – Birnbaum, Bauer, Grosslercher, Kittinger.

Kary: GKS: 8 minut, Vienna: 8 minut. Widzów: 2425.