Awantura w Bojszowach. Ranny policjant

0

Bieruńscy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Bojszów, który wszczął awanturę domową, a po przybyciu wezwanego patrolu, znieważył mundurowych i dokonał czynnej napaści na jednego z nich. Ranny policjant trafił do szpitala, a agresywny bojszowianin do aresztu.
Jak informuje st. asp. Katarzyna Skrzypczyk z bieruńskiej komendy, 21 czerwca przed godziną 22.00 dyżurny komendy w Bieruniu otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej w Bojszowach. Skierowany na miejsce patrol prewencji podjął interwencję wobec nietrzeźwego i agresywnego 29-latka. Mężczyzna zamknął się w domu i groził rodzinie. Krzycząc przez otwarte okno znieważał policjantów wykonujących czynności służbowe.

W pewnym momencie uderzył butelką w głowę jednego z interweniujących stróżów prawa, powodując rozcięcie skóry. Policjant został przewieziony do szpitala, a agresor obezwładniony i zatrzymany. 29-latek trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Za czynną napaść na funkcjonariusza kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here