Bajki od Grupy Tauron dla chorych dzieci

0
Pracownicy Grupy Tauron w studiu; fot. Tauron

Bajki od Grupy Tauron dla chorych dzieci. Siedem niezwykłych bajek czytanych przez pracowników Grupy Tauron trafi tuż przed Bożym Narodzeniem do chorych dzieci – informuje Małgorzata Kuś, rzecznik prasowa Tauron Ciepło sp. z o.o. Audiobooki zostaną wydane w ramach akcji, którą firma prowadzi w województwach: dolnośląskim, opolskim, małopolskim i śląskim.

Bajki czytane są przez pracowników Grupy Tauron: górników, elektromonterów, finansistów, energetyków, specjalistów do spraw oferty i obsługi klienta, którzy usiedli obok siebie w radiowym studiu, by wcielić się w role lektorów opowiadających dzieciom mądre i zabawne historie.

– A wszystko po to, by w czasie Świat Bożego Narodzenia dodawać otuchy tym, którzy pomocy potrzebują najbardziej, czyli chorym dzieciom i ich rodzinom – informuje Małgorzata Kuś, rzecznik prasowa spółki Tauron Ciepło. – Czytane bez aktorskiego doświadczenia, ale prosto z serca i z niezwykłym zaangażowaniem opowiadania, w których warto walczyć o marzenia, zostaną jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia wydane w formie audiobooka i przekazane dzieciom ze szpitali i hospicjów z terenu dystrybucyjnego Grupy. Energia dobrych słów to kolejny projekt Taurona z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.

– Dzieci to nasza przyszłość, stąd tak wiele projektów w Tauronie adresowanych jest właśnie do nich – mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia. – Wierzymy w ich prawdziwą, niewymuszoną radość i mamy nadzieję, że dzięki czytanym przez nas bajkom z ich twarzy nie będzie znikał uśmiech. TAURON to firma odpowiedzialna społecznie. Jesteśmy stąd, tu działamy oraz dzielimy się owocami naszej pracy.

Wszystkie bajki, jak słyszymy, zostały starannie dobrane. Mają uczyć i bawić, a przede wszystkim, przenosić dzieci w świat niezwykłych przygód. Będzie się można z nich dowiedzieć co zabrać z sobą na majówkę, dlaczego nie trzeba bać się nocnych potworów i kto stoi za psikusami robionymi Świętemu Mikołajowi.

– To tylko niektóre z magicznych historii przeczytanych przez pracowników w ramach płynącej prosto z serca energii dobrych słów – mówi Małgorzata Kuś. – Partnerem akcji jest Polskie Radio Katowice. Już w grudniu na stronie internetowej rozgłośni zostanie ogłoszony konkurs, w którym każdy ze słuchaczy będzie mógł podzielić się swoją energią dobrych słów. W zamian otrzyma od Radia płytę z bajkami. Tauron prowadzi szereg inicjatyw w obszarze CSR. Wszystkie one są spójne ze strategią zrównoważonego rozwoju Grupy Tauron, która wytycza główne kierunki i cele w tym zakresie. Od 2014 r. Tauron Polska Energia jest notowany w zestawieniu spółek odpowiedzialnych społecznie – RESPECT Index.

(pp)

Dodaj komentarz