Bardzo słoneczny tydzień

0
fot. powiat pszczyński

Za nami XVII Powiatowy Tydzień Osób Niepełnosprawnych, czyli „Słoneczny tydzień” w powiecie pszczyńskim. Odbyło się dwadzieścia konkursów, zawodów i spotkań artystycznych, sportowych, edukacyjnych.

„Słoneczny tydzień” rozpoczął się od spartakiady osób niepełnosprawnych na stadionie „Iskra” w Pszczynie. Potem przez siedem dni wychowankowie placówek kształcenia specjalnego oraz uczniowie klas integracyjnych działających na terenie powiatu pszczyńskiego brali udział w najróżniejszych konkursach.

Jak relacjonuje Tymoteusz Wallus ze starostwa pszczyńskiego, największym zainteresowaniem cieszył się Powiatowy Przegląd Piosenki i Twórczości Artystycznej „Słoneczne Granie i Śpiewanie”, podczas którego uczestnicy wykazali się nie tylko umiejętnościami muzycznymi, ale także aktorskimi.

Nagrody i wyróżnienia dla uczniów zostały wręczone 26 maja w Pszczyńskim Centrum Kultury. – Miarą humanizmu zawsze jest stosunek społeczeństwa do tych słabszych. Wszystkim osobom, które tak głęboko są zaangażowane w terapię życiową naszych podopiecznych serdecznie dziękuję. Mam nadzieję, że ta aktywność będzie nam towarzyszyć przez najbliższe lata – powiedział wicestarosta pszczyński Krystian Szostak.

„Słoneczny tydzień” to impreza organizowana od 2001 r. przez Zespół Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie we współpracy z innymi placówkami oraz organizacjami.
źródło/fot.: powiat pszczyński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here