Będą konsultacje w sprawę wejścia do metropolii śląskiej

0
Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Tychy 11.04.2017 r.; fot. ZB

Będą konsultacje w sprawie wejścia do metropolii śląskiej. Dzisiaj (11.04) Rada Miasta Tychy na nadzwyczajnym posiedzeniu podjęła uchwałę w sprawie zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami na temat wejścia Tychów do tworzonego związku metropolitalnego.

We wtorek 4 kwietnia Andrzej Duda, prezydent RP, podpisał w Katowicach ustawę z dnia 9 marca 2017 r. o związku metropolitalnym w województwie śląskim (patrz tutaj). Związek metropolitalny ma być zrzeszeniem gmin na zurbanizowanym, spójnym obszarze zamieszkanym przez co najmniej 2 mln ludzi. Metropolia ma wykonywać zadania publiczne m.in. w zakresie kształtowania ładu przestrzennego, integracji oraz rozwoju publicznego transportu zbiorowego, metropolitalnych przewozów pasażerskich.

Dzisiejsza uchwała o konsultacjach podjęta została przez Radę Miasta Tychy jednogłośnie. Aneta Luboń-Stysiak, sekretarz miasta Tychy, poinformowała, że konsultacje z mieszkańcami trwać będą od 14 do 27 kwietnia. Z jutrzejszą datą prezydent Tychów powoła zespół, którego zadaniem będzie przeprowadzenie konsultacji metropolitalnych i opracowanie wyników. Odrębną opinię na temat wejścia gminy do związku metropolitalnego ma podjąć później Rada Miasta Tychy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here