Będą utrudnienia na DK1 w Czechowicach

0
Odcinek w budowie, fot. materiały prasowe/PAP/Budimex

W piątek, 11 grudnia, w godzinach wieczornych zostanie zamknięty fragment trasy DK1 w Czechowicach-Dziedzicach. Utrudnienia mają potrwać do 14 grudnia, do godziny 6.00. Związane jest to z budową nowego wiaduktu kolejowego.

W związku ze zmianą w organizacji ruchu wyznaczono dla kierowców dwukilometrową trasę alternatywną – dla samochodów jadących od strony Bielska-Białej w postaci skrętu w prawo w ulicę Mazańcowicką, następnie przejazd ulicami Kotulińskiego, Kopernika, Legionów i powrotny wjazd na DK1.

Dla kierowców poruszających się z północy (Pszczyna, Tychy, Katowice) przewidziano skręt w lewo w ulicę Legionów, później wjazd w ulice Mazańcowicką i Ligocką i ponowny wjazd na DK1.

Przebudowa węzła kolejowego Czechowice-Dziedzice (woj. śląskie) jest realizowana przez firmę Budimex na zlecenie PKP PLK. W ramach kontraktu generalny wykonawca jest odpowiedzialny za modernizację stacji oraz wykonanie projektu i zabudowę nowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym na odcinku Most Wisła – Czechowice-Dziedzice – Zabrzeg.

Dzięki realizacji projektu pociągi na trasie z Katowic do Zebrzydowic i Wisły Głębce będą jeździć z prędkością do 160 km/godz. (towarowe – do 120 km/godz.). Przepustowość szlaków kolejowych poprawi się, a efektywność wykorzystania węzła w Czechowicach-Dziedzicach będzie znacznie większa. Nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym mają zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa.

(r), źródło: materiały prasowe

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here