Benek rapuje: Covid ty giździe!

0
Starosta Bernard Bednorz w teledysku zrealizowanym w ramach #hot16challenge2; fot. kadr/FB starostwa

Bernard Bednorz, starosta bieruńsko-lędziński przyjął wyzwanie od Adama Duczmala, wójta Bojszów i zarapował jako Benek w charytatywnym celu, w ramach  #hot16challenge2.

Akcja polega na nagraniu 16 wersów pod dowolny podkład muzyczny. Na nominację trzeba odpowiedzieć w ciągu 72 godzin. Nominuje się kolejne osoby. Akcji tej towarzyszy cel: zebranie pieniędzy na pomoc lekarzom i szpitalom w walce z koronawirusem. Zbiórka pod nazwą „Beef z koronawirusem #hot16challenge” odbywa się na stronie Siepomaga.pl. Pieniądze mogą wpłacać nominowani i słuchacze.

Starosta wystąpił w teledysku jako Benek. Rapuje w dresowej bluzie z kapturem i w garniturze. W układach choreograficznych towarzyszą mu pracownicy powiatu. Benek rapuje w domu, w swoim gabinecie, w sali sesyjnej i przed budynkiem starostwa, gdzie odpala race.

Starosta zapodaje m.in. taki tekst: „Joł. Dziękuja wójtowi Duczmalowi za nominacja. Jadymy. Check it out! Siedza sobie w chałpie COVID-em przymuszony. Siedzom bajtle i hajery, farorze, ujki, żony. Siedzom w Chełmie i Bojszowach. Imieloki – Boże prowadź. I w Lędzinach, i w Bieruniu – taki lockdown o mamuniu. Muszymy działać razem, wspierać w trudnej chwili. Nie ujdzie COVID płazem, gdy sąsiedzi są ci mili. Maseczki tu noszymy, do sklepu i kościoła. Za jakie przecie winy cały Śląsk tak dziś woła – COVID ty giździe!”

Tekst rapowany jest w gwarze, ale napisy w teledysku pojawiają się w literackiej polszczyźnie.

„Zachęcam do udziału w akcji:  na siepomaga.pl. W powiecie zostało jeszcze dwóch VIP-ów do nominacji, zapytacie kto to? Zatem przystępuję do typowania: (…) chełmiok i imielok, wójt Stanisław Jagoda i burmistrz Jan Chwiędacz. Życzę dobrych pomysłów i powodzenia!” – napisał starosta na profili facebookowym powiatu.

Bernard Bednorz podziękował też wszystkim, którzy go wspierali. „Szczególnie dziękuję pracownikom starostwa powiatowego i mojemu synowi Irkowi za scenariusz, ilustrację muzyczną, nagranie i montaż. Dzięki Wam Wszystkim raz jeszcze! Dzięki za wspólne pomaganie!”

COVID TY GIŹDZIE!To już najwyższa pora‼️ Dzięki Adamowi Duczmalowi – wójtowi Gmina Bojszowy za nominację w #hot16challenge2. Presja⏰była olbrzymia, ale zdążyliśmy przed czasem‼️Zachęcam do udziału w akcji: https://www.siepomaga.pl/hot16challenge#siepomagaW powiecie zostało jeszcze dwóch VIP-ów do nominacji😷, zapytacie kto to❓ Zatem przystępuję do typowania… jeszcze chwila oczekiwania i już: … Chełmiok i Imielok, wójt Stanisław Jagoda i burmistrz Jan Chwiędacz. Życzę dobrych pomysłów i powodzenia‼️ Pora również na podziękowania skierowane do wszystkich, którzy mnie wspierali. Szczególnie dziękuję pracownikom Starostwa Powiatowego i mojemu synowi Irkowi, za scenariusz, ilustrację muzyczną, nagranie i montaż.👍👍👍Dzięki Wam Wszystkim raz jeszcze! Dzięki za wspólne pomaganie😁‼️

Opublikowany przez Powiat Bieruńsko-Lędziński Środa, 27 maja 2020

Burmistrz Bierunia rapuje

Elo z Bojszów. Wójt też rapuje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here