Bez wahania ruszyli na pomoc poszkodowanym w katastrofie śmigłowca

0
Tomasz Żur i Jarosław Gawlik jako pierwsi, bez wahania, ruszyli na pomoc poszkodowanym w katastrofie śmigłowca, fot. KP PSP Pszczyna

1 marca br. Komendant Powiatowy PSP w Pszczynie bryg. Grzegorz Kołoczek przekazał wyrazy podziękowania, szacunku i uznania Tomaszowi Żurowi i Jarosławowi Gawlikowi, którzy bez wahania ruszyli na pomoc poszkodowanym w katastrofie śmigłowca w lesie w Studzienicach. Dzięki pomocy tych mężczyzn ratownicy dotarli na miejsce katastrofy.

Komendant dziękował za postawę, jaką Tomasz Żur i Jarosław Gawlik zaprezentowali wobec nagłego, tragicznego w skutkach wypadku  lotniczego, który miał miejsce w nocy  z 22 na 23 lutego 2021 r. W katastrofie tej dwie osoby poniosły śmierć, natomiast dwie pozostałe, po udzieleniu pierwszej pomocy, przetransportowano do szpitali.

Jak relacjonują pszczyńscy strażacy, Tomasz Żur i Jarosław Gawlik, w reakcji na oznaki katastrofy, nie zważając na niesprzyjające okoliczności, niezwłocznie i bez wahania ruszyli na pomoc poszkodowanym, ostatecznie doprowadzając ratowników na miejsce zdarzenia.

– To dzięki ich bezpośredniemu zaangażowaniu strażacy względnie szybko dotarli na miejsce, mogąc kontynuować akcję w kolejnych jej etapach – informuje rzecznik straży pożarnej w Pszczynie.

 

 

 

 

fot. KP PSP Pszczyna
fot. KP PSP Pszczyna

W rozmowie z zaproszonymi gośćmi komendant podkreślił, że oficjalna forma spotkania stanowi nie tylko symboliczne docenienie ich postawy, ale ma też służyć propagowaniu właściwych zachowań i uwrażliwianiu innych na potrzebę niesienia pomocy potrzebującym.

O katastrofie pisaliśmy m.in. TUTAJ.

(r), źródło: KP PSP Pszczyna

[ZDJĘCIA, FILM] Przewieziono wrak śmigłowca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here