Bezpłatna mammografia

0
Ilustracja poglądowa, źródło: waldryano z Pixabay
Reklama

Jak podaje starostwo pszczyńskie, 25 sierpnia w Pszczynie przy markecie Kaufland kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły poddać się bezpłatnemu badaniu mammograficznemu. Badania wykonywane są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ.

W mammografii mogą wziąć udział ubezpieczone panie w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Programem nie są objęte panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

„Uprzejmie informujemy, że przed badaniem wymagana jest rejestracja pod numerem telefonu 58 666 24 44 lub na stronie internetowej poprzez formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii”.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie oczekiwała na panie w miejscowości Pszczyna – 25 sierpnia 2021 w godzinach od 9.00 do 16.00 przy markecie Kaufland, ul. Broniewskiego 1A.

(r), źródło: starostwo

Reklama

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here