Bezpłatnie wypożyczają sprzęt rehabilitacyjny

0
fot. powiat pszczyński

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie działa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Do dyspozycji mieszkańców powiatu pszczyńskiego są wózki inwalidzkie, balkoniki i kule ortopedyczne, a także rowery trójkołowe. W ubiegłym roku z usług wypożyczalni skorzystało kilkudziesięciu mieszkańców powiatu.

Od niemal dwóch lat przy pszczyńskim starostwie działa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Jak informuje starostwo, mieszkańcy powiatu pszczyńskiego mogą z niej korzystać bez opłat. W ciągu ostatniego roku sprzęt wypożyczono kilkadziesiąt razy.

Wypożyczalnia udostępnia mieszkańcom sprzęt rehabilitacyjny, w tym wózki inwalidzkie, balkoniki i kule ortopedyczne. Sprzęt można wypożyczyć na dwa miesiące z możliwością przedłużenia terminu, jeśli nie ma kolejnej osoby oczekującej na wypożyczenie.

– To ważne, aby mieszkańcy mieli dostęp do usług zdrowotnych, a także mogli bezpłatnie skorzystać z potrzebnego sprzętu rehabilitacyjnego – mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński. – To propozycja przygotowana zwłaszcza z myślą o naszych mieszkańcach, którzy po operacji przez kilka tygodni mają problemy z poruszaniem się. Nie muszą decydować się na zakup sprzętu, mogą bezpłatnie wypożyczyć go w starostwie – dodaje.

Od wiosny przy Starostwie Powiatowym w Pszczynie na okres dwóch tygodni ponownie będzie można wypożyczyć również trójkołowe rowery rehabilitacyjne przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Pojazdy dostępne są w trzech rozmiarach – dużym, średnim oraz dziecięcym. W Powiatowym Centrum Przesiadkowym w Pszczynie rowery można wypożyczyć także na krótszy okres, np. kilka godzin lub na cały dzień.

Mieszkańcy powiatu pszczyńskiego, którzy chcą skorzystać z bezpłatnej wypożyczalni sprzętu i rowerów, powinni zadzwonić pod numer 32 449 23 98 w godzinach pracy pszczyńskiego starostwa. Osoby, które chcą wypożyczyć rower na kilka godzin, wystarczy, że zgłoszą się do pracownika Centrum Przesiadkowego (ul. Sokoła 10).

Powiat pszczyński pozyskał rowery i sprzęt rehabilitacyjny od fundacji EcoTextil oraz Śląskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

(r), źródło: powiat pszczyński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here