Białymi begoniami uczcili ofiary epidemii

0

Dzisiaj (15 maja) w Tychach posadzono ok. 2 tys. białych begonii w ramach akcji #NieZapominajmy. W ten sposób tyszanie uczcili pamięć ofiar epidemii COVID-19.

Białe begonie posadzono w Parku Miejskim Solidarności obok ratusza i pomnika Niepodległości. W akcji tej wzięło udział ok. 50 osób (w tym przedstawiciele tyskich władz). Trawnik wcześniej specjalnie przygotowano, usuwając darń pod napis: #NieZapominajmy. Begonie posadzono w odsłoniętej w ten sposób glebie.

Przed rozpoczęciem sadzenia kwiatów Maciej Gramatyka, wiceprezydent Tychów, nawiązał do przypadającego na 15 maja Dnia Polskiej Niezapominajki i poinformował, że pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji #NieZapominajmy – dedykowanej ofiarom epidemii – jest Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy (M. Gramatyka jest szefem PO w Tychach, a R. Trzaskowski wiceprzewodniczącym PO w kraju).

– To jest wyjątkowy moment na upamiętnienie – powiedział wiceprezydent Gramatyka. – Po raz pierwszy możemy się spotkać bez maseczek [od 15 maja rząd zniósł warunkowo nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu – przyp. red].

Głos zabrała również Mariola Szulc, prezes gminnej spółki Megrez, która to spółka jest właścicielem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach, leczącego osoby chore na covid. Prezes Szulc podziękowała swoim „dzielnym pracownikom” za trudną służbę przy pacjentach oraz mieszkańcom Tychów za udzielane wsparcie.

Z danych Ministerstwa Zdrowia (a wcześniej sanepidu) wynika, że w Tychach od 4 marca 2020 r., czyli od początku epidemii koronawirusa w Polsce, do 15 maja na covid zmarło 326 tyszan.

(baz)

Dzień Polskiej Niezapominajki

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here