Bierunianie nie zawiedli. Udany koncert na rzecz małej Alicji

1
Koncert Oberschlesien w Bieruniu

Bierunianie nie zawiedli. Udany koncert na rzecz małej Alicji. Pełna sala fanów zespołu Oberschlesien i ludzi dobrego serca, to najkrótszy opis wczorajszego (26 stycznia) koncertu w bieruńskiej „Jutrzence”. Koncert charytatywny na rzecz maleńkiej Alicji Majkut, zmagającej się z guzem w jamie brzusznej, był niezwykle udany. Zebrano kilka tysięcy złotych na wyjazd dziewczynki do Niemiec, gdzie przejdzie operację.

Niespełna roczna Alicja musi przejść kosztowną operację w Niemczech (ok. 360 tys. zł). Na ten główny cel Fundacja „Iskierka”, której podopieczna jest Alicja, już zgromadziła środki. Na koncercie zbierano pieniądze na pokrycie kosztów pobytu i rehabilitację małej bierunianki.

Alicja Majkut; fot. Fundacja Iskierka

Licytację gadżetów w gwarze śląskiej przeprowadził Peter Langer ze Ślonskij Ferajny i Marcel Różanka muzyk zespołu Oberschlesien. Za koszulkę piłkarzy ręcznych Vive Targi Kielce z autografem m.in. bramkarza Sławomira Szmala (110 zł); numer startowy bieruńskiego Biegu Utopca z autografem rajdowca Krzysztofa Hołowczyca (100 zł) oraz wyjazd do Brukseli z europosłem Markiem Plurą (600 zł). Przekazano też na aukcję obraz, który był już wylicytowany podczas bieruńskiego finału WOŚP. Z samych licytacji uzyskano ok. 2 tys. zł. Uczestnicy ochoczo wrzucali też datki do puszek. Ostateczna kwota zbiórki nie jest jeszcze znana.

Kapela Oberschlesien (industrialny metal) dała z siebie wszystko prezentując swoje największe hity. Znakomite przygotowanie muzyczne muzyków z Piekar Śląskich, świetne nagłośnienie, ubiory i charakteryzacja oraz gra świateł sprawiły niesamowitą atmosferę, która udzieliła się żywiołowo reagującej publiczności.

Jako współorganizator pragnę podziękować panu europosłowi Markowi Plurze, władzom miasta Bierunia, Bieruńskiemu Ośrodkowi Kultury, kolegom i koleżankom, którzy pomagali w organizacji imprezy, Fundacji „Iskierka” oraz wszystkim sponsorom i ludziom dobrej woli, którzy wsparli działania organizatorów. Patronat medialny nad koncertem objęła redakcja „Nowego Info”.

Tekst: Lech GAWIN, zdjęcia: Lech Gawin, Aleksy Michno

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here