Bilans wichury. Uszkodzona iglica kościoła i wywrócone garaże

0
Uszkodzona iglica wieży kościoła ewangelickiego w Mikołowie; fot. Gazeta Mikołowska

Wichura, która w nocy z 23 na 24 lutego przeszła nad naszym regionem, poczyniła straty również w powiecie mikołowskim. Uszkodzona została iglica kościoła w Mikołowie. Zniszczeniu uległy garaże w Łaziskach Górnych.

Jak informuje nas mł. kpt. Jakub Gendarz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mikołowie, strażacy zawodowi i jednostki OSP interweniowały w nocy 17 razy.

Do najpoważniejszych zdarzeń doszło w Mikołowie, gdzie wiatr zerwał dach budynku gospodarczego przy ul. Jagodowej oraz uszkodził iglicę kościoła ewangelickiego na pl. Karpeckiego.

Fot. Gazeta Mikołowska

Jak informuje nas mł. kpt. Jakub Gendarz, wiatr spowodował nadłamanie miedzianej kuli z krzyżem, wieńczącym iglicę wieży kościoła ewangelicko-augsburskiego św. Jana. Wieża ma wysokość ponad 40 metrów. Mikołowscy strażacy nie posiadają tak wysokiej drabiny. Zabezpieczono więc teren wokół kościoła. Jutro (25 lutego) na teren parafii mają przyjechać strażacy z Chorzowa, którzy posiadają podnośnik z 60-metrową drabiną. Wtedy krzyż zostanie zabezpieczony. Obecnie opiera się jedynie na piorunochronie.

Z kolei w Łaziskach Górnych wichura powaliła drzewa przy ul. Mikołowskiej oraz w parku przy ul. Dworcowej. Uszkodzone zostały też blaszane garaże przy ul. św. Jana Pawła II. Wiatr podniósł je i wywrócił na dachy sąsiedniego szeregu garaży.

Zniszczone garaże przy ul. św. Jana Pawła II w Łaziskach Górnych; fot. Małgorzata Strzelczyk, Gazeta Łaziska

Jak informują „Aktualności Powiatu Mikołowskiego”, spółka Tauron odnotowała w Mikołowie brak prądu u 20 odbiorców.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here