Brak zgonów z powodu COVID-19, a w powiecie bieruńsko-lędzińskim nie było też zakażeń

0
Tychy; fot. ZB

Ministerstwo Zdrowia poinformowało 25 stycznia o godz. 10.30, że w ciągu minionej doby na terenie Tychów oraz powiatów: pszczyńskiego, mikołowskiego i bieruńsko-lędzińskiego (czyli w rejonie nadzorowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Tychach) nie było zgonów z powodu koronawirusa. Zanotowano 12 zakażeń.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ubiegłej doby z powodu COVID-19 nie zmarła ani jedna osoba w rejonie nadzorowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Tychach, czyli na terenie miasta Tychy oraz powiatów mikołowskiego, pszczyńskiego i bieruńsko-lędzińskiego.

Liczba zakażeń w Tychach wzrosła o 8(daje to wskaźnik 0,63 na 10 tys. mieszkańców), w powiecie mikołowskim – o 3 (wskaźnik 0,3), pszczyńskim – o 1 (0,09), bieruńsko-lędzińskim – nie było nowych zakażeń. Biorąc pod uwagę wcześniejsze komunikaty Ministerstwa Zdrowia i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach, liczba wszystkich zgonów na terenie Tychów i powiatów mikołowskiego, pszczyńskiego i bieruńsko-lędzińskiego (liczona od początku epidemii) nie zmieniła się i wynosi 339.

Ministerstwo Zdrowia podało też, że w całym województwie śląskim zanotowano 147 nowe zakażenia i jeden nowy zgon (występowały choroby współistniejące).

W całej Polsce liczba zakażeń koronawirusem wzrosła do 1 478 119 (wzrost o 2743), liczba zgonów do 35 401 (wzrost o 38 – w 28 przypadkach występowały choroby współistniejące), liczba ozdrowieńców do 1 273 736 (wzrost o 7401). Tym samym liczba aktywnie chorych (różnica między liczba zakażeń a liczbą zgonów i ozdrowieńców) wynosi 204 982.

(pp)

Nikt nie zmarł z powodu koronawirusa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here