Bramka stracona w doliczonym czasie gry

0

Piłkarze GKS Tychy w pierwszym meczu tego sezonu przed własną publicznością zremisowali z Chrobrym Głogów 1:1. Dla GKS-u gola szybko zdobył Daniel Tanżyna, ale głogowianie wyrównali w doliczonym czasie gry z… karnego.

W 6. minucie spotkania piłkę z narożnika boiska w pole karne Chrobrego dośrodkował Łukasz Grzeszczyk, a formalności dopełnił głową Daniel Tanżyna.

Tyszanie praktycznie przez cały mecz kontrowali jego przebieg. W 21. minucie minimalnie spudłował Marcin Biernat. W 90. minucie gry drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartką zobaczył piłkarz Chrobrego Michał Pawlik. Wydawało się więc, że GKS ma trzy punkty w kieszeni…

Niestety w doliczonym czasie gry Dawid Abramowicz zagrał piłkę ręką i sędzia podyktował karnego dla Głogowa. Przemysław Trytko pokonał bramkarza tyszan Konrada Jałochę. Po egzekucji jedenastki sędzia zakończył mecz.

GKS Tychy – Chrobry Głogów 1:1 (1:0)
1:0 – Daniel Tanżyna (6.)
1:1 – Przemysław Trytko (90. rzut karny)

Sędziował: Paweł Malec (Łódź).

GKS Tychy: Konrad Jałocha – Mateusz Grzybek, Marcin Biernat, Daniel Tanżyna, Dawid Abramowicz – Sebastian Steblecki (46. Piotr Giel), Jakub Piątek, Keon Daniel, Łukasz Grzeszczyk, Edgar Bernhardt (79. Maciej Mańka) – Kamil Zapolnik. Trener: Ryszard Tarasiewicz.

Chrobry Głogów: Mateusz Abramowicz – Michał Ilków-Gołąb, Przemysław Stolc, Marek Wasiluk, Jarosław Ratajczak, Bartosz Machaj (60. Serhij Napołow), Michał Pawlik (54. Damian Kowalczyk), Robert Mandrysz, Michał Borecki, Szymon Nowicki (72. Rafał Maćkowski) – Przemysław Trytko. Trener: Grzegorz Niciński.

Widzów: 5405.