Brąz dla tyskiej lekkoatletki na Mistrzostwach Polski Juniorów

0
Karina Sofińska i jej trener Bogdan Przybycin; źródło: Bogdan Przybycin
Reklama

Karina Sofińska, zawodniczka MOSM Tychy, zdobyła brązowy medal w trójskoku na odbywających się od 3 do 5 lipca Mistrzostwach Polski Juniorów.

19-letnia Karina Sofińska w finale rozgrywanych w Raciborzu Mistrzostw Polski Juniorów zdobyła w trójskoku trzecie miejsce – informuje nas Bogdan Przybycin, jej trener. Karina mieszka w Tychach, trenuje w MOSM Tychy, skończyła III LO im. Stanisława Wyspiańskiego, chce studiować na katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego. Trenuje od 9 lat. Jest reprezentantką Polski (U20). Brąz zdobyty w Raciborzu powiększył jej kolekcję medali. Dotychczas, jak słyszymy od trenera, zdobyła pięć medali rangi mistrzostw Polski (1 złoty, 1 srebrny, 3 brązowe) i tym samym jest najbardziej utytułowaną lekkoatletką w historii sekcji lekkiej atletyki MOSM Tychy.

– Jechaliśmy na Mistrzostwa Polski Juniorów do Raciborza z postanowieniem zdobycia tytułu – mówi B. Przybycin. – Karina była w dobrej formie o czym świadczyły testy kontrolne na treningach przed zawodami. Świetnie weszła w zawody dzień przed finałem (eliminacje kwalifikacyjne); skoczyła 12,26 m. Do zakwalifikowania wystarczył tylko jeden skok. W drugim dniu, w finale, były kłopoty z techniką. Usztywniała się, postawiła na siłowe odbicie zamiast skoncentrować się na technice. Dwa najdłuższe skoki spaliła i okazało się, że wystarczyło to tylko na 3 miejsce. Medal brązowy odebraliśmy z rozczarowaniem.

Trener przekonuje, że złoty krążek był do zdobycia. Świadczy o tym fakt, że rekord życiowy Kariny sprzed roku (12,39 m) dawał w Raciborzu pierwsze miejsce.

– Teraz przed nami dorosłe Mistrzostwa Polski w Radomiu (sierpień 23-25) – najbliższe plany wyjawia B. Przybycin. – Tam chcemy zaatakować rekord Śląska juniorek w trójskoku (12,69 cm).

Reklama

(pp)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here