Brązowy medal w międzynarodowym turnieju

0
Brązowi medaliści Julia Pławecka i Szymon Maciąg, fot. Lotka Lubin

Pszczynianka Julia Pławecka, zawodniczka UKS Plesbad, wspólnie z Szymonem Maciągiem (Start Widełka) wywalczyli brązowy medal w międzynarodowym turnieju badmintona. Na przełomie sierpnia i września w Lubinie rozegrano Polish U17 International 2018.

Julia Pławecka z Plesbadu sięgnęła po medal w grze mieszanej wspólnie z Szymonem Maciągiem (Start Widełka). Szczególnie emocjonujący był mecz ćwierćfinałowy przeciwko parze Suszyński/ Górniak (wcześniej nasi młodzi zawodnicy ograli estońską parę rozstawianą z numerem 1). Ostateczny wynik to 24:22 w trzecim secie dla Julii i Szymona. Niestety w półfinale polska para uległa czeskim przeciwnikom 18:21, 18:21.

fot. Lotka Lubin

Kilka dni wcześniej (27-29.08.2018) Daria Zimnol i Julia Pławecka z UKS Plesbad Pszczynaoraz Joanna Podedworny i Anna Czuchra z UKS Unia Bieruń wraz z reprezentacją Polski wywalczyły złoty medal drużynowy podczas Polish Youth Team Cup 2018. Polska drużyna do lat 15, w której wystąpiła m.in. Kinga Stokfisz z UKS Unia Bieruń, wywalczyła za to srebro.
(t)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here