Bruk w barwach jesieni. Trwa remont ul. Kościuszki.

0
Remont ul. Kościuszki w Tychach; fot. MZUiM Tychy

Bruk w barwach jesieni. Trwa remont ul. Kościuszki. Kosztować będzie ok. 0,5 mln zł. Jak informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach w ramach rozpoczętych prac nową nawierzchnię zyska chodnik, a jesienią na jezdni ułożona zostanie asfaltowa nakładka. Prace remontowe obejmą całą długość ul. Kościuszki – od ul. Miarki do Rynku.

– Po obu stronach drogi stare betonowe płyty chodnikowe zastąpi nowa kostka brukowa w barwach jesieni – mówi Agnieszka Kijas, rzecznik prasowa Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. – Ekipy remontowe rozpoczęły prace po stronie prawej i stopniowo będą się przesuwać w kierunku Rynku. Ulica Kościuszki jest drogą jednokierunkową, przy której znajduje się dużo punktów usługowo-handlowych. Z tych powodów w dni targowe roboty zostaną zawieszone. Niemniej jednak piesi i kierowcy muszą liczyć się z miejscowymi utrudnieniami. Remontowane fragmenty chodnika będą wyłączane z ruchu, a droga będzie miejscowo zawężana. Kierowców prosimy, by w miarę możliwości unikali postoju wzdłuż odcinków, na których akurat będą prowadzone prace.

Koszt zadania, jak słyszymy w MZUiM Tychy, szacowany jest na około 0,5 mln zł. Za remont chodnika odpowiada firma EKO-Ogród, która w tym sezonie naprawiać będzie nawierzchnie wskazanych chodników w mieście.

– Z chwilą gdy chodnik na ulicy Kościuszki będzie gotowy, na jezdni ułożona zostanie nowa warstwa asfaltu – mówi Agnieszka Kijas. – Wówczas też poprawione zostaną wyniesione przejścia dla pieszych. Ten etap planowany jest na jesień (przełom października i listopada).

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here