Budowa chodnika wzdłuż ul. 11 Listopada w Ćwiklicach

0
fot. Piotr Łapa / UM Pszczyna
Reklama

Trwają prace związane z budową chodnika wzdłuż ulicy 11 Listopada w Ćwiklicach od skrzyżowania z drogą wojewódzką (ulicą Męczenników Oświęcimskich) do skrzyżowania z ulicą Strzelców Podhalańskich.

Jak informuje Urząd Miejski w Pszczynie, nowy chodnik wybudowany zostanie po wschodniej stronie jezdni. Nawierzchnię zaprojektowano z kostki betonowej. W ramach inwestycji przebudowanych zostanie również dziesięć zjazdów.

– Budowa chodnika wzdłuż ulicy 11 Listopada to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Ćwiklic. Z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych – mówił przed rozpoczęciem inwestycji burmistrz Dariusz Skrobol. – O realizację inwestycji aktywnie zabiegali mieszkańcy sołectwa. Temat wykonania prac na ulicy 11 Listopada, choć na nieco krótszym odcinku, znalazł się między innymi wśród wniosków złożonych do Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

– Inwestycja ucieszy nie tylko właścicieli posesji przy ulicy 11 Listopada, ale również pozostałe osoby, które na co dzień korzystają z drogi. Ulica stanowi połączenie dużej, północnej części sołectwa z drogą wojewódzką, a co za tym idzie pełni rolę łącznika dla ćwikliczan wybierających się do kościoła, na zakupy czy odprowadzających dzieci do placówek oświatowych – chwalił rozpoczęcie prac Leszek Szczotka, przewodniczący Rady Miejskiej.

Prace wykonuje wyłoniona w drodze przetargu firma Marmasz z Grzawy. Koszt budowy chodnika to 307 917,45 złotych.

Reklama

Źródło: UM Pszczyna

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here